طراحی کاتالوگ مدرن دیزاین

طراحی کاتالوگ مدرن دیزاین

طراحی اختصاصی کاتالوگ مدرن دیزاین

برای ثبت سفارش کلیک کنید

یا با شماره ۰۹۲۱۴۵۷۳۸۷۶ تماس بگیرید

 

طراحی کاتالوگ مدرن دیزاین

کاتالوگ نوعی از تبلیغات در عرصه تولید، تجارت و خدمات می باشد که می تواند در برقرار کردن ارتباط مستقیم و چگونگی انتقال مفاهیم و تبادل اطلاعات به مخاطب، نقش به سزایی داشته باشد.
از خلق Catalog درجهان تبلیغات مدت زیادی نمی گذرد در اواسط قرن بیستم انسان صنعتی با جامعه سرمایه داری آن زمان، لحظه ای توانست از Catalog به عنوان یک وسیله تبلیغاتی استفاده کند که دیگر ابزارها و فکرهای گذشته چون اطلاعیه ها و Tract های تک رنگ و معرفی های حضوری و لفظی جوابگوی نیاز تولید کنندگان را نداشتند. به ناچار برای به وجود آوردن انگیزه، رقابت و معرفی بازار تولید و عرضه شده به بازار، اقدام به خلق شیوه نوینی از پدیده های گرافیک کردند تا «پیام گیرها» بتوانند در فرصت مناسب و با شرح و تصاویری که در این وسیله تبلیغاتی درج شده بود.

با تولیدات و خدمات عرضه شده آن مرکز آشنا شوند. به وجود آمدن تنوع در تولیدات برای جامعه مصرفی و شکوفایی صنعت نو پای بعد از جنگ جهانی دوم، عرصه تبلیغات را چنان تحت تا ثیر قرار داد که دیگر محصول تولید شده بدون تبلیغات وسیع، جایی در بازار آن زمان نداشت. به ناچار رفته رفته برای هدایت افکار وسیع جامعه باید چاره ای اندیشید تا با روش جدیدتری بتوان بازار موجود را از دست رقبا ربود و این امر مهم نیاز به نو آوری در عرصه گرافیک را باعث شد. Catalog وسیله خوبی بود تا پیام گیرها بتوانند راغب به خواندن و دیدن تصاویر در جهت آشنایی بیشتر با محصولات تولید شده در وقت و زمان کمتری باشند. شناخت تولید چه از لحاظ کمی و چه از لحاظ کیفی – نشان تصاویر تولید – معرفی شاخه های مختلف تولید – معرفی ساختار و مشخصات فنی از طریق متن نوشتاری و… همه و همه از عملکردهای سنجیده کاتالوگ بود. در اوایل تنظیم و خلق Catalog شکل آن به صورت یک برگه پشت و رو بود که بیشتر به Tract شبیه بود ولی روی جلد آن حال و هوای پوستر داشت. در اوایل سال های ۱۹۷۰ میلادی ابعاد آن به صورت استاندارد ۳۰×۲۱ در کشور فرانسه تعریف شد. طبق این تعریف Catalog ها معمولاً از دو برگ بیشتر هستند و علاوه بر بیان تصویری از متون نوشتاری جهت معرفی و جذب و هدایت مخاطبین استفاده می شود. مهمترین دلیل برای استفاده از Catalog همانا قادر ساختن افراد جامعه برای شناخت تولیدات و خدمات «بدون نیاز به واسطه» و رویت محصولات و مطالعه آن در «فرصت مناسب» به جهت قابل «حمل و نقل» بودن و همچنین جایگزینی مناسب برای پوستر و دیگر موارد تبلیغاتی است.

طراحی کاتالوگ مدرن دیزاین

آنچه در طراحی کاتالوگ و بروشور اهمیت دارد، زیاد بودن عکس ورنگ و کم بودن نوشته هاست. اساسا از یک کاتالوگ و بروشور انتظار نمیرود که نوشته های طولانی و متن های زیاد داشته باشد. اگر شما توانستید در طراحی کاتالوگ و بروشور خود، ظرف کمتر از ۱۰ ثانیه نظر بیننده به کاتالوگ یا بروشور طراحی شده اتان را جلب کنید و باعث گردید او بیشتر از مقدار زمان روی طراحی شما مکث کند، یعنی در کارتان موفق بوده اید.

راز این کار هم استفاده از عکس های بسیار و متن های کم است. سعی کنید رنگ ولعاب کارتان زیاد باشد. راز موفقیت یک طراحی گرافیکی در همین است. رنگ ها گویا ترین و پر معنی ترین عناصر هر طرح هستند. ممکن است چاپ طرح های رنگی گران باشد اما بکار بردن رنگ در طراحی بروشور ارزش این هزینه را دارد. با استفاده از رنگ بندی متنوع و جذاب خود را به گونه ای برجسته تر و چشم گیر تر در بروشور معرفی می کنید.

 

طراحی کاتالوگ مدرن دیزاین

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.