آموزش کامل پترن و نحوه ی اجرا در فتوشاپ

با خواندن این متن یاد بگیرید که چگونه یک پترن  یا (شکلک )هشدار مشکی و زرد ایجاد کنید و در هر جایی که میخواهید قرار دهید. شما میتوانید در Photoshop CC، هر نوع عکس و افکتی ایجاد کنید؛ و برنامه های آموزشی زیادی برای اینها وجود دارد.

 

چند روش ساخت پترن

۱-یک document برای پترن کاشی یا tile درست کنید

 

 

انتخاب کنید که ضخامت هر نوار چقدر باشد. تنها قاعده این است که هر عددی که انتخاب میکنید، قابل تقسیم به ۳ باشد. پس حالا نیاز است که چند محاسبه ی ساده ی ریاضی انجام دهید. در ماشین حساب، ۸ را به ۳ تقسیم کنید-عدد ۲٫۶۶۶۶۶۶۶۷ بدست می آید، سپس این عدد را در هر شماره ای که برای ضخامت نوار انتخاب کرده اید، ضرب کنید و با این رقم به عنوان ابعاد هر لبه، یک document فتوشاپ ایجاد کنید. بنابراین برای نوار ۹۰px، شما یک document 240x240px ایجاد خواهید کرد.

۲-رسم نوار اول

 

بک گراند را با رنگ زرد پر کنید و سپس line tool را انتخاب کنید. اطمینان حاصل کنید که رنگ پیش زمینه ی شما مشکی باشد، ضخامت نوارتان را در Weight field در بالای صفحه-در این مثال ۹۰px- وارد کنید و یک خط از یک گوشه به گوشه ی دیگر بکشید.

۳-نوارهای دیگر را ایجاد کنید

نوار لایه تان را کپی کنید- راه ساده ی اینکار این است که آن را به آیکون لایه ی جدید درگ کنید.

سپس crl+T را بزنید تا وارد Transform mode شوید.

توجه کنید که آیکون نشانگر در میانه ی لایه ظاهر میشود، نوار تکراری را درگ کنید به طوری که نشانگر موس به قسمت گوشه ی بالا سمت چپ document برسد. Return را برای تایید حرکت بزنید.

دوباره از نوار کپی بگیرید و آن را به همان شیوه به سمت راست پایین بکشید. اگر میخواهید آن را بعدا تغییر دهید، بصورت.psd آن را ذخیره کنید.

۴-نوارها را به عنوان یک پترن تعریف کنید

 

به Edit menu بروید و Define Pattern را انتخاب کنید. یک اسم برایش انتخاب کرده و ok کنید.

۵-از نوارهایتان استفاده کنید

 

 

یک مکان برای قرار دادن نوارها انتخاب کنید و سپس fill را از Edit menu انتخاب کنید. از use menu، pattern را انتخاب کنید و پترنی که ایجاد کرده اید را انتخاب کنید و ok کنید.

۶-افکت هایتان را اضافه کنید

 

به همین راحتی انجامش دادید! میتوانید هر تغییر و افکتی که دوست دارید برروی آن انجام دهید.

امیدوارم خوشتون اومده باشه و بهترین آموزش ها رو با ما داشته باشید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
فرزام قلیزادگان
فرزام قلیزادگان
فرزام قلیزادگان، متولد دی ماه 1374 فارغ التحصیل رشته الکترونیک به عنوان مدیر سایت بنرساز فعالیت خود را در زمینه طراحی گرافیک از سال 1390 آغاز کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در این مقاله می‌خوانید: