09398899595

تماس با ما

خدمات تخصصی

تامنیل-یوتیوب

تامنیل یوتیوب چیست؟

در این مقاله می‌خوانید:

تامنیل یوتیوب چیست؟ یوتیوب بی شک محبوب ترین پلتفرم اشتراک گذاری ویدئو است که مجموعه بزرگی از ویدئوهای مختلف را در دسترس کاربران قرار می دهد. در این میان، اگر  طرفدار پر و پا قرص این پلتفرم هستید، شاید کلمه تامنیل چند باری به گوشتان خورده باشد. در این مقاله بررسی می کنیم که تامنیل چیست و چه اهمیتی در یوتیوب دارد. پس تا انتها با ما همراه باشید.

تامنیل یوتیوب

در یوتیوب، تامنیل (thumbnail) همان کاوری است که به نوعی پیش نمایش یک ویدئو به حساب می آید و محتوای آن را نشان می دهد. تامنیل اولین چیزی است که مخاطب قبل از کلیک کردن روی ویدئو می بیند و در واقع وظیفه آن ترغیب مخاطب به دیدن ویدئو است. همین دلیل باعث می شود تامنیل ها به مهم ترین عامل در جذب کلیک و بازدید یک ویدئو تبدیل شوند.

تامنیل یوتیوب

چرا تامنیل ها مهم هستند؟

عملکرد ویدئو شما به نحوه تعامل بازدیدکنندگان و واکنش آنها به محتوای شما بستگی دارد. طبق آمار یوتیوب، ۹۰ درصد از ویدیوهایی که بازخورد بالایی می گیرند، از تامنیل های سفارشی استفاده می کنند. این قضیه بی دلیل نیست، چرا که بینندگان یوتیوب به کمک تامنیل تصمیم می گیرند چه ویدیوهایی را تماشا کنند.

یوتیوب از مکانیسم‌ های مختلفی برای نمایش ویدئوهای شما به کاربران استفاده می‌ کند. اگر چه تامنیل ها مستقیما بر نحوه مدیریت ویدیوی شما توسط یوتیوب تأثیر نمی‌گذارند، ولی نقش مهمی در جلب تعامل بینندگان بازی می‌کنند.

عناصر مهم تامنیل

تامنیل اولین برداشت مخاطب از محتوای ویدئوی شماست، پس بی شک باید به بهترین شکل ساخته شود. برای طراحی تامنیل های حرفه ای، می توانید از بخش «طراحی کاور یوتیوب» با تیم بنرساز در ارتباط باشید. در زیر برخی از عناصر مهم تامنیل را بررسی می کنیم.

  1. سعی کنید از چیدمان و رنگ های ثابت استفاده کنید. این کار باعث می شود کانال و محتواهای شما شناخته شده و در خاطر بمانند. برای جذب ببشتر، می توانید از رنگ های زرد، سبز، نارنجی، بنفش، صورتی و آبی در تامنیل استفاده کنید.
  2. از متن های بزرگ استفاده کنید! بهتر است مخاطب موضوع ویدئوی شما را بدون نیاز به خواندن عنوان بفهمد. پس متن روی عکس برای انتقال این موضوع مهم است.
  3. از چهره استفاده کنید! آمار نشان می دهد نشان دادن چهره در تامنیل باعث افزایش نرخ کلیک می شود. پس در صورت امکان، از چهره فردی که در ویدئو حضور دارد در تامنیل استفاده کنید.
  4. سایز توصیه شده توسط یوتیوب برای تامنیل ۱۲۸۰ در ۷۲۰ پیکسل با نسبت تصویر ۱۶:۹ است.
  5. اندازه فایل تامنیل نباید بیشتر از ۲ مگابایت باشد.
  6. فرمت‌های رایج برای تامنیل JPG، GIF و PNG هستند.

همانطور که بررسی کردیم، تامنیل ها مهم ترین عامل در افزایش نرخ کلیک ویدئوها در یوتیوب هستند. تامنیل ها در اصل از خود ویدئو هم مهم تر هستند، چرا که بدون تامنیل خوب، بازدیدکنندگان از کنار ویدئوی شما به سادگی رد خواهند شد. امیدواریم نکاتی که در این مقاله بررسی شد، برایتان مفید بوده باشد. برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر، بخش مقالات سایت را از دست ندهید!

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

جدیدترین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

امکان تحویل 6 ساعته