علت ریپورت شدن در تلگرام

علت ریپورت شدن در تلگرام را می دانید ؟ چقدردر این مورد اطلاعات دارید ؟ ما در این مقاله هر آنچه که باید در مورد ریپورت شدن بدانید را به شما خواهیم گفت.

ریپورت شدن در تلگرام یعنی چه؟

در تلگرام هم مانند اینستاگرام ممکن است ریپورت شوید آیا تا به حال این اتفاق را تجربه کرده اید ؟ ریپورت شدن در تلگرام یعنی این که شما را در تلرگام به عنوان یک فرد مزاحم گزارش کرده اند و قادر نخواهید بود به افراد ناشناس پیام دهید و فقط می توانید به کسانی پیام دهید که شماره شما در لیست مخاطبین آن ها ثبت شده باشد. برای مثال در یک گروه عضو شده اید و میخواهید برای افراد گروه ان که ناشناس هستند پیام دهید اما این اتفاق غیر ممکن خواهد بود.

گزینه ریپورت شدن در تلگرام کجاست؟ از کدام قسمت ریپورت می کنند؟

اگر دقت کرده باشید زمانی که یک فرد ناشناس به شما پیام می دهد در بالا یک گزینه قرمزعنوان Report Spam نمایان می‌شود. با لمس این گزینه اکانت فردی که به شما پیام داده است به عنوان یک مزاحم به تلرگام گزارش می شود و اگر چند نفر این کار را انجام دهند دیگر ارسال پیام به فرد ناشناس از آن فرد صلب می شود و اصطلاحا می گوییم فرد ریپورت شده است.

علت ریپورت شدن در تلگرام چیست؟

 • ارسال پیغام های اسپم از طریق ربات های تبلیغاتی
 • عضویت در کانال ها و گروه های غیر اخلاقی که عملکرد آن ها برخلاف قوانین تلگرام است.
 • ارسال بالغ بر ۱۰۰ پیام خصوصی در طول روز برای افراد ناشناس
 • استفاده از استیکرهای غیرمجازی که تلگرام امکان اضافه کردن آن ها به لیست استیکرها را نمی‌دهد.
 • فوروارد کردن لینک های اسپم، فعال کننده ربات ها و غیره که منجر به آزار دیگر کاربران می‌شوند.
 • ارسال پیغام های تکراری و تبلیغاتی برای کاربران ناشناس تلگرام

چگونه از ریپورت شدن تلگرام خارج شویم؟

چندین راه برای خارج شدن از ریپورت تلرگام وجود دارد که در ادامه به شما معرفی خواهیم کرد.

ربات اسپم بوت

یکی از راه هایی که میتوانید انجام دهید این است که طریق ربات رسمی تلگرام با عنوان Spam Info Bot برای تلگرام درخواست رفع ریپورت را ارسال می‌کنید و عموما اگر سابقه خیلی بدی نداشته باشید ظرف مدت زمان کوتاهی محدودیت های ریپورت از اکانتتان برداشته می‌شوید.

تغییر مشخصات اکانت با اکانت کاربر دیگر

یکی دیگر از روش های موثر خروج از ریپورت تلگرام (Telegram Report) مربوط به تغییر مشخصات هویتی اکانت می‌شود. در این روش شما باید ID، عکس پروفایل و نام اکانت تلگرام خود را با فرد دیگری که حتما وی را می‌شناسید تعویض کنید. برای مثال تصور کنید دوست شما با اکانت خود در تلگرام حضور دارد و نام وی A و آیدی او هم AX است. در سمت مقابل نام اکانت شما در تلگرام B و آیدی شما BX باشد. کاملا اکانت های خود را جابه جا کنید، پس از انجام این کار کافیست وارد یک گروه شوید برای دو مرتبه هر ۵ دقیقه یک بار یک پیغام دو خطی در آن گروه ارسال نمایید. بعد از ۲۴ ساعت خروج از ریپورت تلگرام انجام خواهد شد و می‌توانید مشخصات اکانت خود و دوستتان را مجددا جابجا نمایید.

درخواست ارسال پیام توسط دیگر افراد ناشناس به شما

یکی از روش های بسیار قدیمی خارج شدن از ریپورت این است که شما حداقل باید از ۱۰ فرد ناشناس بخواهید به مدت ۴ الی ۷ روز متوالی به شما پیام دهند یا استیکری بفرستند. در نظر داشته باشید شماره شما ننباید در لیست مخاطب های آن افراد باشد. بهترین راه این است که از اعضای یک گروهی که در ان هستید بخواهید این کار را برای شما انجام دهند و به شما پیام دهند. دقت کنید پیام هایی که به شما ارسال می شود باید در طی این چند روز متفاوت باشد. هر چقدر تعداد افراد ناشناسی که به شما پیام می دهند بیشتر باشد شما سریع تر از ریپورت خارج خواهید شد.

نکته یدیگری که باید به شما بگوییم این است که شما در طی این ۴ الی ۷ روز نباید پیام هایی که به شما ارسال شده است را سین کنید و اجازه دهید این پیام تا خارج شدن شما از ریپورت در تلگرام خوانده نشده باقی بماند.

علت های ریپورت شدن در تلگرام

درخواست رفع ریپورت از طریق چت با پشتیبانی

اگر میخواهید سریع تر این قضیه را حل کنید این روش مناسب شماست اما نکته قابل توجهی که باید در این روش بدانید این است که بهتر است زبان انگلیسی شما خوب باشد، و بتوانید با پشتیبانی تلگرام به صورت آنلاین و با زبان انگلیسی چت نمایید. برای رفتن به این قسمت از تلرگام مراحل زیر را طی کنید:

 • منوی اصلی تلگرام را اجرا و گزینه Settings را انتخاب کنید.
 • گزینه Ask a Question را انتخاب نمایید.
 • گزینه OK را انتخاب نمایید.

 ارسال درخواست از طریق ایمیل

شما از طریق ایمیل هم می توانید این کار را انجام دهید. ادرسی که میتوانید به آن ایمیل بزنید spam@telegram.org می باشد، چون این دپارتمان فقط وظیفه رسیدگی به درخواست های ریپورت اکانت تلگرام را بر عهده دارد و ارسال ایمیل مستقیم به آن منجر به تسریع فرآیند خروج از ریپورت می‌شود. موضوع ایمیل را هم گزینه SPAM انتخاب کنید. سعی کنید در ایمیلی که ارسال می کنید به خوبی شرح دهید که اشتباهی رخ داده است.

 

چگونه بفهمیم چه کسانی را بلاک کرده‌ایم؟

 • برنامه تلگرام را اجرا کنید.
 • آیکون سه خطی گوشه سمت چپ و بالای صفحه را لمس کنید تا منوی اصلی تلگرام نمایان شود.
 • گزینه Settings را انتخاب کنید.
 • گزینه Privacy & Security را انتخاب نمایید.
 • گزینه Blocked Users را انتخاب کنید.

 

در این مقاله سعی کردیم علت ریپورت شدن شما در تلگرام و راه حل هایی که می تواند شما را از شر این اتفاق برهاند را بگوییم . امیدواریم این مقاله برای شما سودمند بوده باشد و بتوانید به راحتی خود از از ریپورت تلگرام خارج کنید.اگر در تلگرام به صورت حرفه ای فعالیت می کنید و کسب و کار خود را در آن راه اندازی کرده اید بهتر است تمامی فوت و فن های تلرگام را یاد بگیرید و اگر برای کانال کسب و کار به دنبال طراحی “ بنر تلگرام “هستید می توانید به سایت بنرساز مراجعه کنید.

 

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.