09398899595

تماس با ما

خدمات تخصصی

لوگو مینیمال چیست؟

در این مقاله می‌خوانید:

لوگو مینیمال چیست؟ قبل از اینکه سراغ جواب این سوال برویم، بیایید اول با نقش لوگو در برندسازی آشنا شویم! طراحی لوگو برای یک برند نقش حیاتی دارد، چرا که اولین چیزی است که هنگام ارتباط با آن برند می بینیم. مهمترین نقش یک لوگو کمک به شناسایی و به خاطر نگه داشتن برند است. به همین دلیل است که بهترین لوگوها اکثرا ساده هستند. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد سبک لوگو مینیمال بیشتر آشنا شوید.

لوگو مینیمال

خطوط صاف و تمیز، اشکال هندسی و طراحی ساده از مهم ترین ویژگی های طراحی یک لوگوی مینیمال هستند. یک لوگوی مینیمال سعی دارد با حذف تزئینات و رنگ های غیرضروری، علامتی ایجاد کند که به اندازه یک طرح پیچیده تأثیرگذار باشد. این نوع لوگوها اغلب با فونت های مدرن همراه می شوند و اکثرا از یک یا دو رنگ تشکیل می شوند.

لوگو مینیمال چیست

مزایای داشتن لوگو مینیمال

به عنوان یک برند، تصمیم گیری در مورد نوع لوگویی که انتخاب می کنید، می تواند کمی سخت باشد. با اینحال، یک لوگو مینیمال همیشه می تواند راه حل خوبی باشد! در اینجا چند مورد از مزایای داشتن یک لوگو مینیمال را برایتان آورده ایم:

  1. در یک نگاه به راحتی قابل تشخیص هستند و در خاطر می مانند، که می تواند برای یک برند و ارتباطات آن مفید باشد.
  2. ظریف هستند، توجه را به خود جلب می کنند و به راحتی برند شما را از بقیه متمایز می کنند.
  3. انعطاف پذیر هستند. برخلاف لوگوهای پیچیده‌تر، از این سبک لوگوها می‌توان در رسانه‌های مختلف (از بیلبوردها گرفته تا پروفایل‌های رسانه‌های اجتماعی) بدون از دست دادن تاثیر بصری خود استفاده کرد.
  4. با گذشت زمان از مد نمی افتند.
  5. با استفاده از فضای منفی، می توانند پیام برند را با طرح های بسیار خلاقانه و در عین حال ساده به مخاطب القا کنند.

لوگو مینیمال چیست

چرا برندهای بزرگ به سمت لوگوهای مینیمال می روند؟

در سال های اخیر، بسیاری از برندهای بزرگ و مهم اقدام به تغییر لوگو کرده اند و رویکردی بسیار مینیمالیستی گرفته اند. اما چرا؟ یک لوگوی خوب باید با گذشت زمان از مد نیافتد و به اصطلاح بی زمان باشد، که بسیاری از لوگوهای برندهای قدیمی این قابلیت را نداشتند. برندهایی مثل فورد، گوگل، مک دونالد و … با حفظ ریشه برند خود، در طول سال ها لوگوهای خود را با پیچ و تابی مدرن تغییر داده اند. در کنار آن، با پیشرفت تکنولوژی در دهه های گذشته، خیلی از چیزها دیجیتالی شده اند و برندهای بزرگ از این قضیه استقبال می کنند. لوگوهای مینیمال را می توان در انواع بازاریابی و تبلیغات مثل رسانه های چاپی، دیجیتالی و رسانه های اجتماعی استفاده کرد.

امیدواریم در انتهای این مقاله، توانسته باشیم شما را کمی بیشتر با سبک مینیمال در طراحی لوگو آشنا کرده باشیم. نظرات و پیشنهادات خود را حتما با ما در میان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 5]

جدیدترین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

امکان تحویل 6 ساعته