آموزش ساخت متن دورانی در فتوشاپ

تو‌ این مقاله بهت ساخت متن دورانی در فتوشاپ رو یاد میدم که میتونی با استفاده از ابزار Cylinder Warp خیلی راحت و سریع اینکار رو انجام بدی

تو این مقاله از بنرساز بهت یاد میدم چطور با چند قدم ساده تو فتوشاپ متن حلقه ای دور سوژه ات بسازی! برای ساخت متن دورانی در فتوشاپ از ایزار Cylinder Warp استفاده میکنیم که در ادامه قدم به قدم بهت آموزش میدم.  پس با من همراه باش.

فقط این نکته رو‌ هم بدون که این تکنیک رو‌ روی فتوشاپ های ورژن ۲۰۲۲ به بالا میتونی انجام بدی!

قدم اول: انتخاب ابزار Transform

با ابزار Type (کلید مبانبر T) متن مورد نظرت رو بنویس. من اینجا از فونت Anton استفاده کردم که میتونی از Google Fonts بصورت رایگان دانلودش کنی.

بعد از اینکه متنت رو نوشتی، از منوی سمت راست لایه ها، لایه متن رو‌ انتخاب کن و کلیدهای ctrl + t رو بزن. با اینکار ابزار Transform روی متن فعال میشه.

قدم دوم: انتخاب ابزار Warp

بعد از اینکه تنظیمات Transform متن رو فعال کردی، روی متن راست کلیک کن و گزینه Warp رو‌ بزن. حالا از منویی که تو بالا برات ظاهر میشه، گزینه Cylinder رو‌ انتخاب کن. با انتخاب این گزینه، میتونی افکت استوانه ای به متنت اعمال کنی.

قدم سوم: تغییر جهت چرخش متن

با کلیک و حرکت متن به بالا و پایین، جهت چرخشش رو‌ طوری که دوست داری تغییر بده.

قدم چهارم: کپی گرفتن از متن

از متنی که داری یه کپی بگیر. برای اینکار از بخش لایه ها متنت رو‌انتخاب کن و کلیدهای ctrl + j رو بزن. حالا دقیقا همون کاری که با متن اول انجام دادی رو با متن دوم هم انجام بده، ولی خلاف جهتش. با اینکار یه متن حلقه ای تونستی بسازی! حالا بریم که بندازیمش دور عکسمون!

قدم پنجم: انداختن متن دور سوژه

برای اینکه بتونیم سوژه مون رو بندازیم وسط متن، باید از بخش لایه ها، لایه سوژه مون رو بزاریم بین لایه های متن هامون. با اینکار یکی از متن ها جلوی عکس و یکی از متن ها پشت عکس قرار میگیره که افکت متن دورانی رو به وجود میاره. من اینجا علاوه بر این، یه خمیدگی هم به متن هام دادم که جلوه جذاب تری داشته باشه.

همچنین اگه دوست داشتی میتونی یه هاله نور هم به متن هات بدی. برای اینکار، متنت رو انتخاب کن و از منوی پایین، روی گزینه fx کلیک کن و outer glow رو انتخاب کن. حالا با توجه به سلیقه ات میتونی یه هاله نور هم به متنت اضافه کنی.

تو این مقاله تونستیم با هم ساخت متن دورانی در فتوشاپ رو یاد بگیریم. این یه تکنیک ساده اس که با کمی خلاقیت میتونی طرح های جذابی رو بسازی.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 4.7]
هادی سیفی
هادی سیفی
هادی سیفی متولد خرداد ماه سال 1374 با مدرک کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی از سال 1400 در زمینه طراحی گرافیک و مقاله نویسی فعالیت خود را آغاز کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در این مقاله می‌خوانید: