کم کردن حجم بنر گیف

کم کردن حجم بنر گیف یکی از نکاتی است که در طراحی انواع بنرهای تبلیغاتی متحرک ممکن است به آن نیاز داشته باشید. ما امروز در این مقاله به صورت کامل نحوه کم حجم کردن بنرهای Gif را به شما توضیح خواهیم داد. پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

نحوه کم کردن حجم بنر گیف

برای کم کردن حجم بنر Gif می بایست تعداد فرم های بنر و تعداد رنگ های آن را کاهش دهید. هر بنر گیف تبلیغاتی ممکن است از 2 الی 500 فریم ساخته شده باشد. طبیعتا هرچقدر تعداد فریم ها را کاهش دهیم، حجم بنر نهایی نیز کاهش خواهد یافت.

نکته دوم که بسیار مهم و تاثیر گذار است در حجم بنر گیف، تعداد رنگ استفاده شده در بنر می باشد که در بیشترین حالت 256 رنگ و در کم ترین حالت 1 رنگ می باشد. طبیعتا برای حجم مناسب و کیفیت خوب بنر از تعداد رنگ 128 باید استفاده کرد.

یکی از راه های دیگر برای کاهش حجم بنر گیف عدم استفاده از تصاویر واقعی می باشد.

نکته: برای طراحی بنرهای حرفه ای به جای استفاده از تصاویر واقعی از آیکون ها و وکتورهای مربوط استفاده کنید.

تنظیم تعداد رنگ بنر گیف

 

حجم استاندارد بنر گیف

همچنین حجم استاندارد بنرهای تبلیغاتی گیف مناسب برای تبلیغات گوگل و کمپین های یکتانت، 150 کیلوبایت می باشد. ( توجه داشته باشید حتما می بایست حجم بنر تبلیغاتی شما کمتر از 150 کیلوبایت یعنی 149 کیلوبایت باشد! )

شما عزیزان می توانید برای ثبت سفارش طراحی بنر تبلیغاتی متحرک، از خدمات ” طراحی بنر گیف ” تیم طراحی بنرساز نیز استفاده کنید.

 

بنر گیف استاندارد چند فریم دارد؟

همانطور که می دانید بنرهای گیف چشمک زن از 2 فریم ساخته می شود که در فریم اول بعضی لایه ها غیر فعال و در فریم دوم فعال می شوند که این 2 فریم وقتی به صورت متداول تکرار می شوند، بنر حالت چشمک زن پیدا می کند.

بنر های عادی سبک فلت و رئالیسم که از چند فریم مختلف ساخته شده اند، عدد خاص و استانداردی برای تعداد فریم های آن ها وجود ندارد و با توجه به انیمیشن ها و متحرک سازی ها کاملا متفاوت می باشد. ولی با توجه به تجربه بیش از 10 ساله طراحان بنرساز، تعداد فریم های استاندارد برای یک بنر حرفه ای 30 الی 45 فریم می باشد.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 4.5]
فرزام قلیزادگان
فرزام قلیزادگان
فرزام قلیزادگان، متولد دی ماه 1374 فارغ التحصیل رشته الکترونیک به عنوان مدیر سایت بنرساز فعالیت خود را در زمینه طراحی گرافیک از سال 1390 آغاز کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در این مقاله می‌خوانید: