کلید میانبر سطل رنگ در فتوشاپ

کلید میانبر سطل رنگ در فتوشاپ

کلید میانبر سطل رنگ در فتوشاپ چیست؟ کلید میانبر سطل رنگ در فتوشاپ " G " می‌باشد. این امکان در فتوشاپ Course نام دارد.

کلید‌های میانبر یکی از کاربردی ترین بخش های کار با فتوشاپ می‌باشد که هر طراح گرافیک هر چقدر که حرفه‌ای تر شود باید کار با آن ها را بیشتر یاد بگیرد. یکی از کاربردی‌ترین ابزار های فتوشاپ سطل رنگ می‌باشد.

با استفاده از ابزار سطل رنگ می‌توان یک لایه جدید یا بخش Select شده را به صورت کاملبه صورت تک رنگ، رنگ کرد.

میانبر سطل رنگ در فتوشاپ

کلید میانبر سطل رنگ در فتوشاپ ” G ” می‌باشد. این ابزار کاربردی که Paint Bucket Tool نام دارد یکی از پرکاربرد‌ترین ابزارهای فتوشاپ می‌باشد و طراحان گرافیک برای سرعت عمل بالاتر در طراحی حتما باید از آن استفاده کنند.

شورت کد سطل رنگ در فتوشاپ

کاربردهای ابزار Paint Bucket

از جمله از مهم‌ترین کاربردهای این ابزار در فتوشاپ، همانطور که از نام آن مشخص است رنگ کردم بخش خاصی از تصویر می‌باشد. با استفاده از این ابزار که به اصطلاح همه در ایران آن را با نام سطل رنگ می‌شناسند، می‌توان یک بخش صاف از تصویر را به صولت فلت ( صاف ) و یک دست رنگ کرد.

تنظیمات ابزار سطل رنگ

این ابزار پرکاربرد دارای چند تنظیم نیز می‌باشد که هر کدام کار تنظیمات خاصی در نوع عملکرد این ابزار ایجاد می‌کنند:

  • Mode: با استفاده از این تنظیمات می‌توانید مد رنگ اعمال شده را انتخاب کنید، برای مثال روی حالت ادغام Overley قرار دهید!
  • Opacity: درصد نمایش را می‌توانید در این بخش تنظیم کنید، برای مثال اگر روی 50% تنظیم شده باشد، رنگ شما با درصد نمایش 50 روی بخش انتخاب شده اعمال خواهد شد.
  • Tolerance: در این بخش تلورانس رنگ اعمال شده را مشخص می‌کنید.
  • Anti-alias: این امکان به شما اجاره می‌دهد تا رنگ های با کیفیت تری ایجاد کنید و لبه های لایه شما خشن نباشد و حالت نرم پیدا کند.
  • Contiguous:با انتخاب این گزینه در هنگام استفاده از ابزار، نواحی پیوسته به هم از نظر رنگی، رنگ خواهند شد.
  • All Layers: با فعال کردن این گزینه نیز نیاز نیست لایه مورد نظر را انتخاب کنید، فتوشاپ به صورت هوشمند آن بخش را انتخاب خواهد کرد.

و در نهایت در صورت تمایل می‌توانید به مقاله آموزشی کلی ما که در آن به مهم ترین کلیدهای میانبر فتوشاپ اشاره کرده ایم نیز مراجعه کنید و به صورت کامل همه کلید های میانبر فتوشاپ را یادبگرید. برای آموزش های بیشتر با بخش بلاگ سایت بنرساز همراه باشید!

 

ما در این مقاله به صورت تخصصی ابزار سطل رنگ و کلید میانبر سطل رنگ در فتوشاپ را به شما عزیران آموزش دادیم. در صورت داشتن هرگونه سوال، انتقاد و پیشنهاد حتما زیر همین پست برای ما نظر خود را ارسال کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
فرزام قلیزادگان
فرزام قلیزادگان
فرزام قلیزادگان، متولد دی ماه 1374 فارغ التحصیل رشته الکترونیک به عنوان مدیر سایت بنرساز فعالیت خود را در زمینه طراحی گرافیک از سال 1390 آغاز کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در این مقاله می‌خوانید: