how-to-draw-dashed-line-in-photoshop

چگونه در فتوشاپ خط چین بکشیم؟

چگونه در فتوشاپ خط چین بکشیم؟ با استفاده از ابزار Pen خیلی راحت میتونی خط چین و نقطه چین بکشی که تو این مقاله کامل بهت یاد میدم

چگونه در فتوشاپ خط چین بکشیم؟ کشیدن خط چین یا نقطه چین برای اونایی که تازه فتوشاپ رو شروع کردن شاید کار سختی به نظر برسه! ولی اینطور نیست. تو این مقاله از بنرساز ساده ترین روش کشیدن خط چین و نقطه چین رو بهت یاد میدم. پس تا آخر با من همراه باش.

آموزش کشیدن خط چین در فتوشاپ

استفاده از خط چین میتونه هم به زیبایی طرحت کمک کنه و هم میتونی ازش برای جدا کردن المان های طراحی یا متن هات استفاده کنی. با استفاده از ابزار Pen میتونی خیلی راحت اینکار رو انجام بدی.

کشیدن خط چین با Pen Tool

1- برای شروع، عکسی رو که میخوای رو تو فتوشاپ باز کن.

2- از بخش ابزارها، Pen Tool رو انتخاب کن. (کلید میانبر P)

3- حالا از تنظیمات بالای صفحه، باکسی که تو عکس میبینی رو روی Shape بزار.

4- از باکس کناری، گزینه Fill رو غیرفعال و Stroke رو فعال کن. میتونی رنگ مورد نظرت رو انتخاب و از باکس کناری ضخامت خطت رو هم تغییر بدی.

5- حالا هر خطی که دوست داری رو روی صفحه بکش. میتونی خط راست، منحنی یا حتی شکل های هندسی رو بکشی.

6- از بخش Stroke Options خط چین یا نقطه چین رو انتخاب کن.

7- بعد از اینکه خط چین هات رو ساختی، میتونی روی More Options کلیک کنی و تنظیمات رو بر اساس دلخواه تغییر بدی تا نتیجه مورد نظرت رو بدست بیاری. اگه میخوای خط چین با لبه های دایره ای داشته باشی، از بخش Caps گزینه Round رو انتخاب کن.

به همین راحتی، در عرض چند دقیقه یاد گرفتیم که چگونه در فتوشاپ خط چین بکشیم. با استفاده از Pen Tool میتونی هم خطوط صاف و هم اشکال دلخواه منحنی رو بسازیم.

ما در بنرساز مقالات آموزشی زیادی در دسته بندی آموزش فتوشاپ منتشر می‌کنیم، برای آموزش های بیشتر برای مثال ” چگونه در فتوشاپ وسط صفحه را پیدا کنیم ” را نیز مطالعه کنید! همچنین اگه به افکت های متنی علاقه داری، پیشنهاد میکنم مقاله آموزش متن بادکنکی در فتوشاپ رو از دست ندی.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 4.7]
هادی سیفی
هادی سیفی
هادی سیفی متولد خرداد ماه سال 1374 با مدرک کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی از سال 1400 در زمینه طراحی گرافیک و مقاله نویسی فعالیت خود را آغاز کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در این مقاله می‌خوانید: