متن تراکت

 

تراکت در ظاهر ، تبلیغاتی ساده و پیش پا افتاده است و جزو اولین تبلیغات محلی می باشد ولی تراکت طلایی واقعا به این سادگی ها هم نیست. نکاتی طلایی دارد که می تواند ما را به نتیجه مطلوب برساند. برای نوشتن یک تراکت طلایی باید نکات زیادی را مدنظر قرار داد. تراکت طلایی باید جوری باشد تا بتواند در ابتدا، دستان مخاطب را هدف قرار دهد و در دستانش قرار بگیرد و بعد از آن، روی ذهنش اثر بگذارد. به نکات زیر توجه کنید و آن ها را به کار ببندید :

 

نکات طلایی

1.بدانید واقعا چه چیزی را می خواهید به مخاطب خود انتقال دهید و می خواهید مخاطب شما چه چیزی را در مورد کسب و کار و محصول یا خدمات شما بداند.

2.طفره نروید. مطالب را ساده و روان و شفاف بنویسید. مخاطب باید بداند قرار است از چه چیزی استفاده کند.

متن تراکت

تعداد حروف را مناسب در نظر بگیرید

تعداد حروف در هر سطر بهتر است بین 35 تا 55 حرف باشد. کمتر از آن اثرگذار نیست و بیشتر از آن نیز مخاطب را خسته می کند از این رو فاصله بین کلمات را نیز مناسب در نظر بگیرید. سعی کنید در هر سطر بیشتر از 12 کلمه نباشد. اینجوری راحت تر پیام خود را به مخاطب منتقل می کنید.

3.بهتر است از عکسی مناسب استفاده کنید. در انتخاب عکس دقت کنید که حتما با متنی که می نویسید هماهنگ باشد. عکس مناسب می تواند دریچه ای باشد برای ترغیب مخاطب به خواندن تیتر و متن.

4.در یک متن حداکثر از دو نوع فونت استفاده کنید. یک فونت برای متن و یک فونت دیگر برای کلمات یا جملات کلیدی.

5.کلمات کلیدی را کمی درشت تر بنویسید جوری که با بقیه متن متفاوت به نظر آید.

متن تراکت

مثبت بنویسید

سعی کنید از جملات مثبت استفاده کنید. اگر مجبور هستید از افعال منفی استفاده کنید حداقل آن را متفاوت کنید. واژه ها در ذهن افراد پیام ایجاد می کنند. از کلماتی که بار مثبتی دارند استفاده کنید مثلا به جای اینکه در جمله ای، کلمه هزینه را بکار ببرید، جمله را جوری بنویسید که از کلمه صرفه جویی استفاده کنید.

6.یک طراحی گیرا و جذاب داشته باشید مثلا برای دور تا دور کاغذ از حاشیه هایی زیبا و مناسب متن استفاده کنید. به روش های مختلف با مخاطب ارتباط موثر برقرار کنید.

7.بطور معمول از نوشته های مشکی بر روی کاغذ سفید استفاده می شود. از خود خلاقیت نشان دهید و سنت شکنی کنید تا متفاوت دیده شوید. از حالت معمول که خیلی ها استفاده می کنند سعی کنید دوری کنید. می توانید از کاغذ های رنگی استفاده کنید ولی به رنگ نوشته نیز دقت کنید. از جمله بهترین رنگ نوشته ها و زمینه آن می تواند موارد زیر باشد:

بهترین رنگ ها

سیاه روی زرد / سبز روی سفید / قرمز روی سفید / سفید روی آبی / آبی روی سفید

سیاه روی سفید / زرد روی سیاه / سفید روی قرمز / سفید روی سبز / سفید روی سیاه

قرمز روی زرد / سبز روی قرمز / قرمز روی سبز / آبی روی نارنجی / نارنجی روی سفید / نارنجی روی سیاه

این تداخل رنگی باعث جلب توجه بیشتر و بهتر خواندن آن می شود.

*از آنجایی که هر رنگ دارای طیف های مختلف می باشد ، دقت کنید که چه طیف از یک رنگ را با چه طیفی از رنگ دیگر در نظر می گیرید.

فونت مناسب

برای تبلیغات چاپی بهتر است از فونت های ساده و کلاسیک استفاده کنید.

 

متن تراکت

با جنس ورق تراکت طلایی ، اجازه دهید تا مشتری ارزش کار شما را بیشتر لمس کند

مخاطبان شما به جنس ورقی که به آن ها داده می شود توجه می کنند. هر چه بیشتر برای کسب و کار خود ارزش قائل هستید سعی کنید این موضوع را در تراکت طلایی که چاپ می کنید نشان دهید. جنس ورق چیزی است که افراد آن را لمس می کنند. اکثر افراد حواس پنجگانه ای هستند یعنی سیگنال هایی که از حواس پنجگانه شان دریافت می کنند را به عنوان پیام و منبع اطلاعات خود دریافت خواهند کرد؛ پس برای یک تراکت طلایی باید به تمام این موارد بخوبی دقت کنید.

متن تراکت

توجه مخاطب را جلب کنید

اگر تعداد کل واژه های شما از 250 کلمه بیشتر است ابتدای متن را با حروف درشت شروع کنید تا توجه مخاطب را جلب کند، زیرا وقتی در یک نگاه مخاطب ببیند که تعداد کلمات زیاد است از خواندن آن صرفه نظر می کند. شما با حروف درشت در ابتدای متن توجه مخاطب را به متن جلب می کنید و او را ترغیب به خواندن می کنید. بهترین متن ها از 50 کلمه بیشتر نیست.

متن تراکت

متفاوت باشید

برای متفاوت جلوه دادن کلمات کلیدی می توانید موارد زیر را انجام دهید:

از حروف ایتالیک استفاده کنید / درشت تر بنویسید / به آن رنگ بدهید.

زیر کلمات خط بکشید / علامت خاص را در اول و آخر آن قرار دهید مثل (*)

8.شکل نوشتن واژه ها بهتر است بصورت افقی یا همان شکل ساده باشد. از شکل های دارای انحنا و مارپیچ خودداری کنید. خواندن شکل ساده حروف راحت تر است. سرعت خواندن شکل ساده حروف بیشتر می باشد.

9.حروف چینی را به شکل متداول و معمول در نظر بگیرید. شکل معمول همانند آن چیزی می باشد که در مجلات، روزنامه ها و کتاب ها دیده می شود. در یک جمله ، حروف چینی باید خوانا باشد.

ساده باشید

برای یک تراکت طلایی باید اصل سادگی را رعایت کرد. هر چه صفحه تراکت شلوغ تر باشد خوانندگان کمتری دارد زیرا شلوغی باعث سردرگمی مخاطب می شود.

10.اگر محصول یا خدمات شما دارای تخفیف یا جایزه ای ویژه می باشد آن را بگونه ای مشخص در تراکت برجسته کنید مثلا در یک کادر قرار دهید یا با رنگی دیگر بنویسید.

11.یادتان باشد اگر محصول یا خدمات شما جدید می باشد باید اطلاعات کافی و لازم را به مخاطب خود بدهید تا بتواند آن را خوب تصور کند و اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشد و بداند قرار است چه چیز را بدست آورد. برای محصولات جدید باید اطمینان خاطر و تضمینی وجود داشته باشد تا بتوانید مشتری را ترغیب به استفاده از آن کنید.

از زیرعنوان استفاده کنید

اگر متن شما بیش از اندازه طولانی می شود حتما حداقل از یک زیرعنوان استفاده کنید تا مخاطب با یک نگاه کوتاه بتواند مفهوم کلی آن را متوجه شود.

متن تراکت

با مشتری راحت باشید

جملات خود را با لحنی دوستانه ، صمیمی و خودمانی بنویسید البته این موضوع بستگی به محصول یا خدمات شما دارد مثلا برای یک خیریه باید با لحن عاطفی نوشت و یا برای یک موسسه بیمه با لحنی جدی.

12.در سطر اول حتما محصول خود را نام ببرید و از اول تا آخر ، دست کم چهار بار از نام محصول یا خدمات خود استفاده نمایید.

واضح بنویسید

متن خود را جوری بنویسید که هر کسی که آن را می خواند بتواند متوجه موضوع آن شود حتی اگر موضوع فنی باشد. کلمات ساده و متداول بکار ببرید.

13.جمله های خود را با زمان حال بنویسید. اینگونه می توانید نظر خود را بدهید و بگویید در صورت استفاده از محصول یا خدمات شما، چه اتفاق خوبی قرار است بیفتد و برای دسترسی به آن چکار باید کرد. از زمان آینده فقط برای موقعی که می خواهید تعهدی به مشتری بدهید استفاده کنید.

14.حقایق را به مخاطب خود بگویید. آن ها صداقت شما را باور می کنند، به آن احترام می گذارند و آن را مدنظر قرار می دهند.

 

متن تراکت

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.