فونت مناسب بنر برای انواع تبلیغاتی و چاپی متفاوت می باشد که امروز می خواهیم جدیدترین و بروزترین فونت ها را معرفی کنیم!

دانلود رایگان فونت بنر

در این بخش انواع فونت های جدید و حرفه ای مخصوص طراحی بنرهای تلگرام را معرفی می کنیم:

  1. ایران سانس ( Iran Sans )
  2. ایران یکان ( Iran Yekan )
  3. کلمه ( Kalameh )
  4. ساحل ( Sahel )
  5. ب یکان ( B Yekan )
  6. ام جی دینار ( MJ Dinar )
  7. و…

فونت های ایران سانس، ایران یکان، کلمه و ساحل پولی هستند و باید از سایت ” فونت ایران ” نسبت به خرید آن اقدام کنید!

اما فونت های B Yekan و MJ Dinar رایگان می باشند که از قسمت پایین می توانید آن ها را دانلود کنید:

-بخش دانلود

دانلود فونت B YEKAN

دانلود فونت MJ Dinar

برای سفارش ” طراحی بنر اینستاگرام ” کلیک کنید!

فونت مناسب در بنر های متحرک تبلیغاتی

در طراحی بنر آیتم های زیادی وجود دارند که مهم بوده و به استاندارد بودن یک طرح بنر کمک میکند . ما در بخش آموزش طراحی بنر به نکات متعددی اشاره کرده ایم که با مرور این نکات و خواندن مطالب به یک دانش کافی و کامل در حوزه تبلیغات بنری دست پیدا خواهید کرد .

در روزهایی که شاهد روند چشم گیر نمایش تبلیغات اینترنتی هستیم ، که بخش عمده ی اینگونه تبلیغات آنلاین از طریق بنرهای متحرک گیف صورت میگیرد . اهمیت به موضوع استاندارد بودن یک طرح تبلیغاتی را نباید به آسانی نادیده گرفت و همچون گذشته نسبت به آن بی تفاوت باشیم . تبلیغات آنلاین روند رو به رشدی را دنبال می کند ، هر روز حرفه ای تر ، هوشمند تر و جذاب تر می شود . نقش آن در بین مخاطبان و تبلیغات دهندگان مهم تر از گذشته شده است . از همین رو توجه به نکات مهم و پرداختن به استاندارد سازی تبلیغات کمک بزرگی به صاحبان کسب و کار و آینده تبلیغات خواهد داشت .

 

فونت در بنر تبلیغاتی

یکی از مهمترین آیتم های لازم به توجه در آگهی های اینترنتی و تبلیغات متحرک آنلاین دقت در انتخاب فونت فارسی و گاها انگلیسی می باشد . چرا که دور از ذهن نیست که یک متن درصد قابل توجهی از فضای یک بنر را به خود اختصاص می دهد و نقش بسیار مهم در بنر دارد.

به همین دلیل اگر بخواهیم یک متن تبلیغاتی را از طریق Banner  به صورت یک شعار یا پیام تبلیغاتی به مخاطبان و بیننده خود انتقال دهیم . نباید به سادگی از این موضوع بگذریم .

فونت مناسب بنر

۴ نکته متنی در بنر

۱-انتخاب فونت

۲-اندازه فونت

۳-جایگاه و محل قرار گیری متن

۴- رنگ متن

۴ موردی که در بالا به آن اشاره کردیم ، اساسی ترین ویژگی و نکات برای استفاده صحیح متن در طرح banner  می باشد . که اگر این ۴ گزینه در کنار یکدیگر و به صورت مناسبی استفاده شود ، در بدترین حالت نیمی از راه را به خوبی پیش رفته اید و باید در نیمی دیگر به عناصر و خلاقیت در طراحی  بپردازید .

فونت مناسب بنر

در انتخاب فونت در بنر نظرات و سلایق گوناگونی وجود دارند ، افراد برای انتخاب یک فونت فارسی یا انگلیسی ایده های مختلفی در ذهن دارند و این مساله باعث می شود که انتخاب ها شبیه به یکدیگر نباشد . اما در تیم طراح من با توجه به تجارب کسب شده و ارائه طرح های متعدد تبلیغاتی و بررسی نتایج آن ها ، به این نتیجه دست پیدا کرده ایم که هر طرح بر اساس موضوع ، درخواست مشتری محترم و … دارای چارچوبی نا معلوم است و جدا از یک استاندارد اولیه موارد ذکر شده هم در انتخاب فونت و ایده پردازی در طراحی موثر هستند .

اما به طور ثابت و بر اساس تجربه ، با وجود هزاران فونتی که در اختیار ما وجود دارد ، ما در طراحی از چند فونت استاندارد بهره میگیریم و از بسیاری از فونت های موجود استفاده نمیکنیم . به این دلیل که یک فونت باید ویژگی هایی درون خود داشته باشد و به یک استاندارد برای استفاده در بنر گیف برسد .

فونت مناسب بنر چیست؟

ک فونت باید در وهله اول ، خوانا باشد . بطوری که در کوتاه زمان ممکن ( چند ثانیه ) متن شما توسط بیننده خوانده و به یک درک ابتدایی برسد . طبیعی است برای انتقال مفهوم و پیام درست تبلیغاتی صرفا یک فونت اثر گذار نخواهد بود و عوامل دیگری در Banner نقش دارند که بیننده را به درک درست برسانند . اما Font مناسب نقش کمی هم در این بین ندارد .

 

نمیتوان اندازه ی مشخصی را ذکر نمود ، به این دلیل که هر بنر در ابعاد مختلفی طراحی میشود ، این متغییر بودن به طوری کلی فرم طرح را تغییر می دهد و همین موضوع سبب ثابت نبودن اندازه خواهد شد و طراح با توجه به تجربه و استاندارد هر سایز اندازه ای را تعیین می کند .

پرکاربرد ترین فونت های حال حاضر :

در حال حاضر می توان به چند فونت اشاره نمود که در بین سایر از کاربرد پذیری بیشتری برخوردار هستند و شاهد استفاده از آن وسعت زیادی از طرح ها و آگهی های اینترنتی هستیم که به ترتیب می توان به این موارد اشاره داشت :

۱- ایران سنس

۲- سری بی یکان

۳- بی رویال

نتیجه گیری :

الزامی به استفاده از تمام فونت های موجود فارسی و انگلیسی وجود ندارد ، بلکه معیار تعیین را بر حسب استراتژی بنر و طرح خود انتخاب تا بر این اساس آن به یک هارمونی مناسب و دقیق برسید و نتیجه ی خوبی برای شما به همراه داشته باشد .

فونت مناسب بنر

اهمیت انتخاب فونت در طراحی بنر

ما در بخش بالا به بررسی بهترین فونت های فارسی برای طراحی انواع بنر های تبلیغاتی پرداختیم.

در این بخش می خواهیم در باره اهمیت هر فونت در تایپوگرافی و طراحی صحبت کنیم.

هرگاه کسی بنری را مشاهده می کند و یا پوستری را می بیند، تنها چیزی که نظر اورا جذب می کند، متن های بنر شما می باشد.

بیشتر طراحان امروزی به دنبال خلق طرح‌های بی‌نظیر و تکرارنشدنی می باشند و تلاش می‌کنند تا گرافیک‌های بسیار جذابی را از خود بر جای بگذارند.

اما متاسفانه نوشتن متن با فونت مناسب را پشت گوش خود می‌اندازند و اهمیت نمی دهند.

انتخاب فونت مناسب از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 7 میانگین: 4.1]
2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.