طراحی پاکت نامه اداری ابزاررسانه ایرانیان

طراحی پاکت نامه اداری ابزاررسانه ایرانیان

برای ثبت سفارش کلیک کنید

یا با شماره ۰۹۲۱۴۵۷۳۸۷۶ تماس بگیرید

 

طراحی پاکت نامه اداری ابزاررسانه ایرانیان

طراحی پاکت نامه  به اندازه طراحی یک ست اداری ، یکی از مهمترین ارکان تبلیغاتی برای یک شرکت  یا سازمان بوده و وجه تمایزی چشمگیری بین آن شرکت و سایر رقبا می‌باشد. یک پاکت نامه حرفه‌ای، مدرن و زیبا تاثیر بسیار زیادی در دیدگاه مشتری در باره آن شرکت دارد.

یک پاکت نامه خوب باید بتواند علاوه بر ترکیب بندی، رنگ بندی و نوع آوری، هویت شرکت و یا موسسه مورد نظر را به خوبی نشان دهد که در یک پاکت نامه باید طراحی به گونه ای باشد که همه موارد لازم از جمله نام یا عنوان شرکت ، آرم یا لوگو و همچنین آدرس و شماره تلفن و فکس و ایمیل گنجانده شود.

ابعاد پاکت نامه معمولاً متناسب با ابعاد سربرگ (A4) تعیین می شود. بهتر است ابعاد پاکت مورد نظر در حالت بسته شده، یک سوم ابعاد سربرگ به اضافه ی شش میلیمتر (پهنا و بلندا) باشد.

اجزا یک پاکت نامه :

•    نام و آرم شرکت
•    آدرس پستی
•    تلفن و فکس
•    آدرس  وب سایت و ایمیل

هستند که جزو اجزا ضروری در طراحی پاکت نامه به حساب می آیند.

نوشتار و نوع طراحی این اجزا در پاکت نامه، عامل جذب دید مخاطب محسوب می شود.

طراحی پاکت نامه اداری ابزاررسانه ایرانیان

آرم و عنوان در پاکت نامه:

محل قرارگیری نشانه و عنوان  در پاکت نامه معمولاً در نیمه ی سمت چپ و بالا می باشد.
این مورد به ویژه در پاکت های ادارات دولتی بعنوان یک اصل رعایت می شود. اگر چه در سایر موارد طراح می تواند با توجه به روحیه و محدوده ی فعالیت سفارش دهنده، مکان مناسب برای قرار گرفتن آرم و عنوان در پاکت را تعیین کند.

در نظر داشته باشید که محل قرارگیری آرم نباید لطمه ای به کاربری اصلی پاکت  وارد کند.

ابعاد  لوگو اگر چه متأثر از شکل گرافیک آن قابلیت کوچک و بزرگ شدن خواهد داشت ولی غالباً محدوده ای بین ۵ تا ۱۵ سانتیمتر مربع را به خود اختصاص می دهد.

آدرس پستی:

نشانی در پاکت نامه نیز در پایین سمت چپ قید می شود. چیدمان عناصر موجود در پاکت نامه بیشتر در حالت افقی انجام می گیرد.

آنچه باید مورد توجه باشد، خالی نگهداشتن نیمه ی بالا و سمت راست پاکت جهت الصاق تمبر و انجام عملیات پستی است. ولی اگر هزینه پست پیشاپیش محاسبه شده باشد، استفاده از این بخش، نیز بلامانع است. البته مقصود از خالی بودن این بخش، عدم درج اطلاعات نوشتاری و تصاویری نظیر آرم است و استفاده از خطوط و فرم های تزئینی امکان پذیر خواهد بود.

حال که به اجزا اصلی یک پاکت نامه اشاره کردیم، باید بدانیم برای طراحی یک پاکت نامه مناسب و حرفه ای چه نکاتی را رعایت کنیم:

فونت در پاکت نامه:
•    فونت در ست اداری:
انتخاب فونت مناسب پاکت نامه در ارتباط با موضوع سربرگ، الزامی است.
فونت استانداردی که برای پاکت نامه انتخاب می کنید ، باید در اجزا دیگر (کارت ویزیت،فاکتور،پاکت،فولدر، فاکتور و…) نیز استفاده شده و مشترک باشد.
البته استفاده از آن فونت در حالت بولد،ایتالیک یا معمولی بدون اشکال است.همینطور شما  می توانید از اندازه های مختلف یک فونت در پاکت نامه  استفاده کنید.

طراحی پاکت نامه اداری ابزاررسانه ایرانیان

•    رنگ در پاکت نامه :
انتخاب رنگ درپاکت نامه ، نشات گرفته از رنگ سازمانی و برندیگ مجموعه می باشد. در واقع باید از رنگ انتخاب شده در ست اداری خود برای پاکت نامه نیز استفاده کنید. به عنوان مثال در صورتی که رنگ سازمانی شرکت شما آبی است و برند شما بر اساس این رنگ انجام شده است ، نمی توانید از هیچ رنگ دیگری برای پاکت نامه خود استفاده کنید.

بهتر است در طراحی پاکت نامه از رنگ سفید یا ترام های بسیار روشن در پس زمینه استفاده کنید  زیرا پاکت شما در صورت ارسال پستی  به مهر یا تمبر احتیاج خواهد داشت .

به جز مساله ارسال پستی، یک پاکت نامه تیره و کدر (مخصوصا وقتی بر کاغذ تحریر چاپ شده باشد) تاثیر مطلوب و جذابی بر مخاطب نداشته و حتی ممکن است دریافت کننده ، حتی پاکت نامه را باز هم نکند.

 

طراحی پاکت نامه اداری ابزاررسانه ایرانیان

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.