تفاوت بازاریابی و تبلیغات در چیست؟

تفاوت بازاریابی و تبلیغات در چیست؟

تفاوت بازاریابی و تبلیغات را در این مقاله از سایت “بنرساز” بررسی خواهیم کرد: درک تفاوت بین بازاریابی و تبلیغات برای مشاغل کوچک ممکن است دشوار باشد، زیرا این دو مفهوم ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر دارند. تبلیغات در واقع زیرمجموعه ای از بازاریابی یا یکی از اجزای ترکیب بازاریابی بزرگتر یک شرکت است. هدف بازاریابی و تبلیغات این است که مشتریان را متقاعد به خرید محصولات و خدمات شما کنند.

تفاوت بازاریابی و تبلیغات

بسیاری از افراد دو اصطلاح بازاریابی و تبلیغات را با یک دیگر اشتباه می گیرند. برخی از افراد فکر می کنند هر گونه فعالیتی که موجب پیشرفت یک کسب و کار شود، تبلیغات به حساب می آید.دبا این حال، مشاغل کوچک معمولاً از طریق بازاریابی و تبلیغات در خانه فعالیت می کنند، بنابراین باید بازار را به خوبی درک کنید تا بتوانید به طور موثر شرکت خود را برای مشتری مورد نظر خود بازاریابی و تبلیغ کنید. بازاریابی شامل کلیه فعالیت هایی است که شما در جهت تبلیغ محصولات یا خدمات خود انجام می دهید. اما تبلیغات یکی از مؤلفه های بازاریابی است. در بازاریابی موارد بسیار زیاد دیگری نیز وجود دارد.

بازاریابی یعنی چه؟

اصطلاح بازاریابی می تواند شامل روابط عمومی، رویداد ها، رسانه های اجتماعی، ایمیل مستقیم و تبلیغات ایمیلی باشد. همه این اصطلاحات پیام یکسانی را می رسانند اما هر کدام به روش های خاص خود ارائه می شوند.

یک برنامه بازاریابی خوب که به عنوان یک استراتژی بازاریابی نیز خوانده می شود از بیشتر مؤلفه ها از جمله تبلیغات استفاده می کند. همه راه هایی که برای رسیدن به مخاطب هدف شما نیاز هستند. استفاده از روش های مختلف بازاریابی به جای این که فقط روی تبلیغات با یکی از این اجزای بازاریابی متمرکز شوید، شانس این که بازار هدف شما این تبلیغات را ببیند و اقدام به خرید نماید، بیشتر است.

اهداف اصلی بازاریابی چیست؟

هدف اصلی از تلاش های بازاریابی یک کسب و کار، آوردن مشتری از طریق کانال فروش، تبدیل آنها از سرنخ به پرداخت مشتری با کمک تاکتیک های خاص بازاریابی است. فرآیند تبدیل در برخی موارد ممکن است چند دقیقه طول بکشد، اما در موارد دیگر ممکن است یک روند مداوم باشد که هفته ها یا حتی ماه ها به طول انجامد.

بازاریابی اصطلاحی جامع است که طیف گسترده ای از فعالیت ها را شامل می شود، از جمله:

 • تحقیقات بازار
 • بازاریابی محصول
 • بازاریابی محتوا
 • تبلیغات رسانه های اجتماعی
 • تبلیغات پولی
 • روابط عمومی
 • بازاریابی مستقیم
 • بازاریابی ایمیلی

بیشتر بخوانید: اصول طراحی بنر چاپی

تفاوت بازاریابی و تبلیغات در چیست؟

تبلیغات به چه معناست؟

تبلیغات به طور معمول یک عنصر پولی بازاریابی است. می تواند اشکال مختلفی به خود بگیرد. برخی از اشکال تبلیغات عبارت اند از :

 • تبلیغات در روزنامه ها و مجلات
 • تبلیغات دیجیتالی
  در سایت ها و شبکه های اجتماعی
 • تبلیغات در فضای باز بر روی تابلو های تبلیغاتی
 • تبلیغات در رادیو و تلویزیون

نقش تبلیغات در کسب و کار

تبلیغات، یک نقش متمرکز در سازمان دارد. تبلیغات، استفاده از رسانه جمعی یا هر وسیله رسانه ای دیگر برای برقراری ارتباط بین شرکت و مشتریان است. اساسا، بازاریابی یک چشم‌­انداز و ماموریت را برای شرکت شکل می‌­دهد. تبلیغات برای ارتباط ارزش­‌های برند و همچنین برای تبلیغ و خرید و حصول مشتریان بیشتر برای شرکت است.

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با روش های تبلیغات رایگان و پولی، پیشنهاد میکنیم مقاله ” بهترین روش تبلیغ کسب و کارها؛ رایگان و پولی ” را نیز مطالعه کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
هادی سیفی
هادی سیفی
هادی سیفی متولد خرداد ماه سال 1374 با مدرک کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی از سال 1400 در زمینه طراحی گرافیک و مقاله نویسی فعالیت خود را آغاز کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در این مقاله می‌خوانید: