کارت ویزیت چیست ؟

کارت ویزیت ابزاریست که ما برای برقراری ارتباط و شناساندن خود و شرکتمان و کمپانی خود به دیگران برای ایجاد روابط متقابل از آن استفاده میکنیم. طراحی کارت ویزیت اگر به خوبی انجام شود میتواند تاثیرات شگفتی روی کسب و کار ما داشته باشد باشد. به همین خاطر مدیران شرکت ها و موسسات یکی از اصول اولیه مارکتینگ خود را با چاپ کارت ویزیت شروع می کنند. این مدیران می دانند که هر چقدر کارت ویزیت حرفه ای تر چاپ شده باشد می تواند معرفی شرکت را برای آنها راحت و راحت تر کند.

کارت ویزیت چیست ؟

اهمیت کارت ویزیت در چیست ؟

با اینکه هنوز در این بازار که تکنولوژی در همه زندگی ما رسوخ کرده و باید اطلاعات افراد در مورد اهمیت کارت ویزیت ها بیشتر شده باشد ولی هنوز دیده میشود که بسیاری از طرح های آماده و بی مفهوم برای طراحی کارت ویزیت خود استفاده می کنند که در بیشتر مواقع این کارت ویزیت کمکی به این شرکت در امر مارکتینگ نمیکند و باعث بی اعتمادی مشتریان به این شرکت هم خواهد شد. پیشنهاد میشود برای طراحی کارت ویزیت خود وقت گذاشته و در صورتی که وقتی برای این کار ندارید حتما طراحی و چاپ اختصاصی آن را به تیمی متخصص و با تجربه واگذار نمایید و خود بر روی طراحی ها نظارت داشته باشید.

کارت ویزیت چیست ؟

کارت ویزیت تجاری چیست؟

کارت ویزیتی که اغلب برای تجارت و معرفی شخص به مشتریان استفاده می شود و جنبه بازاریابی ندارد به کارت ویزیت تجاری معروف است. البته باید از این نکته کهکارت ویزیت تجاری بصورت غیر مستقیم هم میتواند در امر بازاریابی و تبلیغات نقش بسزایی داشته باشد هم نباید گذشت و باید برای طراحی و چاپ کارت ویزیت تجاری وقت گذاشت و آن را برای ایجاد رابطه در میان مخاطبان خود آماده کرد.
در کارت ویزیت های تجاری میتوان در صورتی که لوگوی ما بزرگ بود از کارت ویزیت عمودی هم استفاده کرد.البته کارت ویزیت های افقی بیشتر جلب توجه می کنند اما نباید از تاثیر کارت ویزیت های عمودی هم در کسب و کار و نشان دادم خاص بودن کار غافل شد.

کارت ویزیت چیست ؟

نکاتی که برای داشتن یک کارت ویزیت خوب باید حتما به آنها توجه کنیم

باید توجه داشت که برای داشتن یک کارت ویزیت خوب و تاثیر گذار باید حتما به سادگی آن توجه بسیاری کرد. سادگی را میتوان در طرح و رنگ و همچنین متریالی که قرار است روی آن چاپ کنیم دید. به عنوان مثال برای داشتن یک کارت ویزیت خوب حتما می بایست توجه بسیاری روی رنگ کارت ویزیت و همخوانی آن با کسب و کار خود داشته باشیم . رنگ کارت ویزت یکی از تاثیر گذارترین المان ها برای درگیر کردن ذهن مخاطبان و مشتریان ما با کارت ویزیت ما داشته باشد. رنگ کارت ویزیتباید رنگی باشد که لوگو و شرکت ما آن را انتخاب کرده و بر روی محصولات ساخته شده توسط شرکت ما از آن رنگ استفاده می شود.پس باید توجه لازم را داشته باشیم که استفاده درست از رنگ ها می تواند هویت شرکت ما را به مخاطبان نشان بدهد.
یکی دیگر از نکاتی که باید در طراحی کارت ویزیت حتما به آن توجه کنیم استفاده از لوگو شرکت و انتخاب سایز مناسب برای آن است. نه باید لوگو اینقدر کوچک باشد که در طراحی کارت ویزیت به چشم نیاید و نه باید اینقدر بزرگ باشد که دیگر المان های مهم اصلا دیده نشوند.
یکی دیگر از نکاتی که در تولید یک کارت ویزیت باید توجه خاصی به آن داشت استفاده از کارت ویزیت های پشت و رو هست . به این صورت که کارت ویزیت های پشت و رو بیشتر برای شرکت هایی که بین المللی کار میکنند و مشخصات کارشان را به صورت انگلیسی و فارسی دارند بیشتر استفاده می شود.اغلب کارت هایی که امروزه بیشتر از آنها استفاده می شود کارت ویزیت های دو رو هستند که حدوده ۸۰% مخاطبان از آن استفاده می کنند. یکی دیگر از نکاتی باید به آن توجه ویژه ای کرد استفاده از کارت ویزت های نازک و بی کیفیت است که استفاده از این کارت ویزیت ها را به شما پیشنهاد نمیکنیم . چون مشتریان و مخاطبان شما وقتی که این کارت ویزیت را در دستشان بگیرند حتما متوجه این موضوع می شوند که شما کارت ویزیت ارزان قیمت چاپ کرده اید و این را به شما می گویند. از جمله اسشتباهاتی که مدیران کسب و کار در زمینه داشتن یک کارت ویزیت انجام میدهند این است که آنها عقیده دارند که یک کارت ویزیت به آن کوچکی چگونه می تواند کسب و کار ما را به دیگران معرفی کند ؟ آیا اصلا به کارت ویزیت نیاز است؟ آیا اصلا نوشته های به آن کوچکی را کسی نگاه میکند؟
فکر کردن و جواب به این سوالات شاید یکی از دغدغه خیلی از مدیران کسب و کارها باشد. اینکه در دنیای امروز که بیلبوردهای به آن بزرگی در اتوبان ها و خیابان ها به نمایش در می آیند یا سایت هایی که امروز می توانند براحتی هم جای کارت ویزیت را پر کنند هم جای کاتالوگ و بروشور ها رو …
اما هنوز هم خیلی از مردم بجای استفاده از کتاب های الکترونیکی یا مطالعه اخبار از طریق وب و اپلیکیشن به سراغ کتاب ها می روند و محصولات را از طریق بروشور ها و کاتالوگ ها باهم مقایسه می کنند و ما را به وسیله کارت ویزیت ما به دیگران معرفی میکنند. ما باید با برای کامل شدن با مارکتینگ خود حتما به سراغ کارت ویزیت ها برویم…
اگر بعد این همه موضوعاتی که بیان شد هنوز در استفاده از کارت ویزیت تردید دارید یا نمیدانید که از کدام جنس ( ارزان قیمت یا گران قیمت ) استفاده کنید به شما پیشنهاد میکنم با ما در تماس باشید . کارشناسان ما بهترین پیشنهاد را برای پیشرفت کسب و کار شما به شما میدهند.

 

کارت ویزیت چیست ؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.