مراحل طراحی لوگو

 

متاسفانه بسیاری از افراد با وجود دانش و تجربه زیادی که در طراحی لوگو دارند، نمی توانند لوگویی قابل فهم و جذاب را طراحی کنند. به همین دلیل به توضیح نکات مهم در طراحی لوگو در ادامه می پردازیم.

نکات مهم طراحی لوگو

مراحل طراحی لوگو

۱- لازم نیست یک لوگو نشان دهنده همه فعالیت ها شرکت یا سازمان شما باشد! هدف از طراحی لوگو منحصر به فرد کردن و ایجاد یک فرم شناسایی است.
۲- در مورد لوگو های معروف تحقیق کنید تا بفهمید چه داستانی در پشت آن ها قرار دارد و علت موفقیتشان چیست؟ همه برند های مشهور به یک لوگو احتیاج دارند که معرف آن ها در همه دنیا باشد و در ذهن مخاطبان ماندگار شود.
۳- شما باید سعی کنید با طراحی لوگو ساده، زیبایی و مفهوم را همراه با هم ایجاد کنید. به این نکته هم توجه داشته باشید که لوگو ها قدرت جادویی ندارند که از ابتدا در ذهن مخاطبان بمانند، پس اگر شرکت شما تازه شروع به فعالیت کرده است سعی کنید در کنار لوگو نام شرکت خود را هم ذکر کنید تا لوگو شما همراه با نام شرکت در ذهن ها ماندگار شود.
در آخر توصیه می کنیم حتما در مورد تاریخچه لوگو های مشهور تحقیق کنید تا بهتر متوجه شوید راز موفقیت یک لوگو چیست.
شما برای نشان دادن هویت تجارت خود احتیاج به یک لوگو جهانی دارید. در ظاهر ممکن است طراحی لوگو ساده به نظر برسد اما لوگو شما نشان دهنده حوزه کاری شماست و می تواند با جلب توجه مخاطبان باعث رونق بیشتر تجارت شما شود.

مراحل طراحی لوگو

مراحل طراحی لوگو
 مراحل طراحی لوگو
  • مرحله اول طراحی یک لوگو آشنایی کامل با کار شرکت یا سازمان مورد نظر است. شما با شناخت می توانید نکاتی که در طراحی لوگو ضروری است را متوجه شوید.
  • علاوه بر بررسی حوزه کاری و فعالیت های شرکتی که قصد طراحی لوگو برای آن را دارید لازم است در مورد رقبای شرکت نیز تحقیق کنید..
  • برند های مشهور در زمینه شرکت مورد نظرتان را پیدا کنید و با تحلیل و بررسی لوگو آن ها ایده جدید بگیرید و با سبک های جدید طراحی آشنا شوید.
  • حال شروع به ایده پردازی در ذهن خود کنید، لوگو را با توجه به اصول طراحی و روانشناسی رنگ در طراحی لوگو به طور کامل در ذهن خود تصور کنید.
  • بهترین ایده های خود را با استفاده از مداد روی کاغذ سفید بازسازی کنید و بار دیگر از خلاقیت خود برای انتخاب بهترین ایده و یا ترکیب ایده ها کمک بگیرید.
  • حال که تمامی مراحل طراحی لوگو را به صورت اصولی طی کردید، نوبت استفاده از نرم افزار است تا لوگوی خود را داخل آن طراحی کنید.
مراحل طراحی لوگو
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.