متن کارت ویزیت

متن کارت ویزیت چه اطلاعاتی باید داشته باشد؟ کارت ویزیت نه تنها وسیله ای برای کسب اطلاعات به مشتریان، بلکه یک روش تبلیغات و بازاریابی موثر برای جذب مخاطبان و مشتریان جدید است. به همین دلیل با پیشرفت دنیای دیجیتال، همچنان از کارت ویزیت برای این منظور استفاده می شود. یک کارت ویزیت خوب، برند شما را توسعه داده و اطلاعات مفیدی را در خصوص کسب و کار شما به مخاطب و مشتری منتقل می‌کند. در این مقاله از سایت “بنر ساز”  قصد داریم شما را با اطلاعات درج شده در متن کارت ویزیت و اهمیت آن آشنا کنیم.

متن کارت ویزیت

متن کارت ویزیت چه اطلاعاتی را در اختیار مخاطب قرار می دهد؟ همانطور که به آن اشاره کردیم، کارت ویزیت یکی از موثر ترین و ارزانترین ابزار های تبلیغات و بازاریابی به شمار می رود. کارت ویزیت اطلاعات یک شخص یا شرکت را به ساده ترین شکل در اختیار مخاطبان قرار می دهد. این اطلاعات می تواند شامل نام، نشانی، روش های تماس با صاحب کارت و گاه خدماتی که صاحب کارت ارائه می کند و حتی یک شعار تبلیغاتی باشد.

متن زیبا برای کارت ویزیت

اگر شما کسب و کار حرفه ای و بزرگی دارید و یا از آن دسته افرادی هستید که برای برند سازی خود ارزش بالایی قائل هستید. می‌توانید طراحی کارت ویزیت اختصاصی و تاثیر گذار را خود را به ما بسپارید.

به نظر شما قرار دادن چه اطلاعاتی روی کارت ویزیت ضروری است؟ چگونه می توان متنی زیبا برای کارت ویزیت طراحی کرد؟ در ادامه مطلب ۷ نکته مهم و اساسی را در این زمینه خواهیم گفت. شما می توانید با رعایت این نکات، کارت ویزیت خود را از یک تکه کاغذی که مردم به خانه هایشان می‌برند یا دور می‌اندازند به یک وسیله ارتباطی و بازاریابی قدرتمند تبدیل کنید.

متن کارت ویزیت

روی کارت ویزیت چه بنویسیم؟

کارت ویزیتی که ما به مخاطبانمان ارائه می‌دهیم در جلب نظر و آشنایی آنان با ما و کسب و کارمان تاثیر زیادی دارد. به همین دلیل باید به دنبال طراحی و چاپ کارت ویزیتی باشیم که کیفیت و جذابیت بالایی داشته باشد. این کارت باید کاملاً حرفه ای، خوانا، و جذاب باشد تا بتوانید مشتریان را جذب کند.  اعمال همه این نکات روی یک کاغذ کوچک کار چندان ساده ای نیست؛ اما قابل انجام است.

در کارت ویزیت چه بنویسیم؟

امروزه تنوع طرح و ویژگی‌های مختلف کارت ویزیت ها، باعث به وجود آمدن نمونه‌های مختلفی از آن‌ها در بازار شده است. کارت ویزیت شما یکی از مهمترین ابزاری است که برای بازاریابی می توانید تهیه کنید. شما کارت ویزیتتان را به مشتریان احتمالی خود می دهید تا اطلاعات لازم برای تماس با شما را داشته باشند. همچنین می توانید آن را در روزنامه ها درج کنید یا بوسیله آن خودتان و کارتان را به دیگران معرفی کنید. در ادامه مطلب به نکات مهمی که قبل از طراحی کارت ویزیت باید حتماً در ذهن داشته باشید، اشاره خواهیم کرد:

۱. لوگو و شعار

یکی از نکاتی که در نوشتن متن کارت ویزیت باید به آن اشاره کرد، لوگو و شعار اصلی برند است. پیش از قرار دادن اطلاعاتی روی کارت ویزیت خود، ابتدا باید به لوگو برند و کسب و کار توجه شود. کارت ویزیت شما باید معرف نام تجاری شما و حوزه فعالیتتان با استفاده از اشکال، کلمات و رنگ ها باشد.

هر فردی کارت ویزیت شما را میان انگشتان خود می‌گیرد بایستی با دیدن لوگوی شما، تجارت و کسب و کارتان را بشناسد و در ذهن خود به دنبال این باشد که لوگوی شما را در چه فضاهای دیگری دیده است. این فضا می‌تواند دفتر شما یا وب سایت، خبرنامه، نمونه کارها و … باشد.

۲. نام و عنوان شغلی

وجود اطلاعاتی در متن کارت ویزیت مثل نام و عنوان شغلی به نظر موضوعی عادی است و نیازی به شرح ندارد. اما در عمل اینگونه نیست. به خاطر داشته باشید که کارت ویزیت وسیله ای برای معرفی شجره نامه شما نیست بلکه  برای معرفی کسب و کار شما به مخاطب و مشتری است. پس باید اطلاعات درج شده در کارت ویزیت به گونه ای باشد که مخاطب با دیدن آن به سمت شما آمده و مشتاق به کسب اطلاعات بیشتر باشد.

از همین رو در کارت ویزیت شرکتی و سازمانی بعد از قرار دادن اسم برند و لگو ، نام خود را پیش از عنوان شغلی درج کنید.

در مورد عنوان شغلی چگونه عمل کنیم؟

اگر هم زمان به عنوان یک مترجم آزاد، کارآفرین و صاحب کسب و کار کوچک مشغول به کار و فعالیت هستید، به طور قطع عناوین مختلف شغلی را می‌توانید یادداشت کنید اما کدام یک برای درج در کارت ویزیت برای شما مثمر ثمر خواهد بود؟ بهتر است از آن عنوانی برای معرفی شغل خود استفاده کنید که اصلی ترین کار شما است و تمایل دارید در آن شاخه به کار گرفته شود.

شاید در یک کنفرانس یا رویداد تجاری کارت ویزیت های زیادی به شما داده می‌شود که در کنار عنوان شغلی و نام آنها، شاخه اصلی فعالیت نوشته نشده است. این یک ضعف بزرگ در کارت ویزیت است زیرا شخص گیرنده کارت پس از مدتی با مشاهده آن کارت به خاطر نخواهد آورد که حوزه کاری مربوطه چه بوده است و نتیجه آن ارسال کارت ویزیت به سطل زباله به جای برقراری تماس با وی است.

۳. اطلاعات تماس

اطلاعات تماس مهمترین بخش اطلاعات در متن کارت ویزیت است. اگر می‌خواهید مخاطبان و مشتریان با شما تماس بگیرند باید به آنها بگویید که چگونه این کار را انجام دهند. اما پرسش اصلی این است که چه اطلاعاتی در این خصوص باید قید شود؟ پاسخ : راه های ارتباطی مستقیم .

با توجه به ماهیت کارت ویزیت ها که تبادل آنها براساس یک ارتباط انسانی مستقیم است، این کارت ها یک ارتباط مستقیم را میان شما و مخاطبتان ایجاد می کنند. به همین علت نباید این ارتباط را با یک ایمیل عمومی مانند info@yourdomain.com که مربوط به کل شرکت می شود و یا یک خط تلفن که به اپراتور متصل می‌شود، شکننده و تضعیف کنید.

شماره شما باید ثابت باشد. نباید شماره ای را یادداشت کنید که با جا به جایی و تغییر مکان، مخاطب نتواند با شما  ارتباط بگیرد. اگر صاحب یک تجارت حرفه ای هستید ایمیلی را ذکر نکنید که تحت یک سرویس دهنده عمومی مانند Gmail باشد ، زیرا بسیار غیر حرفه ای است.

همواره اطلاعات تماس مستقیم خود به عنوان یک دارنده کسب و کار و تجارت را در کارت ویزیت ذکر کنید و از قرار دادن راه های تماس شخصی خود در کارت ویزیت کسب و کارتان اجتناب کنید.

۴. قرار دادن وب سایت به شیوه هوشمندانه

هدف از قرار دادن آدرس وب سایت در کارت ویزیت این نیست که به همگان بگویید شما نیز یک وب سایت دارید. مخاطبان و مشتریان با دیدن آدرس وب سایت شما بر روی کارتتان به محض رسیدن به منزل یا محل کار خود سعی می‌کنند وارد وب سایت شما شوند تا اطلاعات بیشتری را از شما دریافت کنند. پس بهتر است آنها را به صفحه ای هدایت کنید که اطلاعات مدنظر شما را به آنها نشان دهد.

یک صفحه با یک شعار یا ویدیوهای کوتاه و سرگرم کننده را ضبط کنید تا مخاطبان بهتر بتوانند از شما اطلاعات لازم را کسب کنند. می‌توانید در آن صفحه یک رویداد ویژه یا پیشنهاد خاص را به منظور تشکر از آنان بابت مراجعه به وب سایتتان در نظر بگیرید.

یک نکته حرفه ای: یک URL یا نشانی را به وب سایت خود اضافه کنید که بسیار کووتاه و تایپ آن آسان باشد.

به یاد داشته باشید که هیچ کس یک آدرس سه خطی را تایپ نمی‌کند. به همین خاطر آدرس صفحه خود را ساده و جذاب نگه دارید. به عنوان مثال آدرس yourdomain.com/magic بسیار جذاب تر از آدرس yourdomain.com/landing-page است.

۵. پروفایل ها در شبکه های اجتماعی

پروفایل خود در شبکه های اجتماعی را در گروه اطلاعات در کارت ویزیت قرار دهید. اما الزاما همه آنها را در کارتتان یادداشت ننمایید.

شبکه های اجتماعی بخش ضروری کسب و کارهای سنتی و مجازی شده اند و امروز اگر شما در این شبکه ها نباشید از نظر مشتریان، حضور شما ناقص و دارای اشکال است.

اما این بدین معنا نیست که باید هرچه پروفایل در شبکه های اجتماعی دارید را در کارت ویزیت خود قرار دهید. بایستی پروفایل های خود را اولویت بندی کرده و پروفایل هایی که در راستای کسب و کار شما است را در کارت خود قرار دهید.

برای مثال چنانچه شما یک عکاس یا فیلمبردار هستید و با یک حساب کاربری در شبکه اجتماعی اینستاگرام فعال هستید، آن را در کارت خود یادداشت کنید. اگر صاحب کسب و کار کوچکی هستید با حضوری قوی و پرقدرت در شبکه های اجتماعی مرتبط آن را تبلیغ کنید.

تاکید می‌کنیم پروفایل هایی را در کارت ویزیت خود قید کنید که در زمینه کاری شما قوی و مفید باشند.

۶. فضای سفید

بله، درست است، فضای سفید  (خالی) بسیار مهم است و جایگاه ویژه ای در کارت ویزیت دارد. چند بار پیش آمده است که کارت ویزیتی را دریافت کرده و با نگاه به آن و مشاهده محتوای بسیار زیاد، احساس ناخوشایندی داشته اید؟

باید محتوای شما به قدری باشد که بیننده با دیدن کارت ویزیت شما احساس بدی نداشته و مایل به نگهداری آن باشد.

معنای فضای سفید نیز به همین مهم اشاره می‌کند که فضای خالی از محتوا بایستی بر روی کارت ویزیت شما باشد تا محتوای کارت خوانا بوده و خسته کننده نباشد.

برای مشاهده بهتر این موضوع می‌توانید به طرح کارت ویزیت های مینیمالیستی موجود در اینترنت که حاوی اطلاعات لازم و کافی هستند، نگاهی بیندازید.

۷. خلاقیت

این نکته نهایی بسیار مهم و در واقع پایانی موفقیت آمیز برای همه نکات مطرح شده است. اگر همه نکات فوق را رعایت کنید اما خلاقیت در قرار دادن اطلاعات در کارت ویزیت به خرج ندهید، به هیچ وجه آن نتیجه دلخواهتان را کسب نخواهید کرد.

سعی کنید از طریق طراحی کارت ویزیت خود مخاطب را از کسب و کارتان آگاه سازید. برای مثال اگر شما در زمینه موسیقی فعالیت می‌کنید، می‌توانید کارت ویزیت خود را به صورت یک پیانو طراحی کنید.

اگر یک عکاس هستید می‌توانید یک طراحی مدرن را انتخاب کنید یا هماهنگ با نام آتلیه خود، یک طراحی کلاسیک اما خلاقانه داشته باشید.

در آخر

اگر نمی‌توانید ایده های خوب برای کارت ویزیت خود بیابید نیز نگران نباشید. می‌توانید از یک طراح حرفه ای و خلاق کمک بگیرید یا از نمونه کارت ویزیت های موجود در اینترنت استفاده کرده و ایده بگیرید.

آنچه که شما تصمیم بر انجام آن گرفته اید ایجاد ارتباطی دو سویه با مشتری و مخاطب با ارائه یک کارت ویزیت حرفه ای و حاوی نکات و اطلاعات مهم است، زیرا گاهی داشتن یک کارت ویزیت جذاب به برقراری ارتباط میان مخاطب و صاحب کسب و کار می‌انجامد، هدفی که همه کارت ویزیت ها به دنبال انجام آن هستند.

 

برای طراحی کارت ویزیت حرفه ای می توانید از سایت “بنرساز” ثبت سفارش کنید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 4.3]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.