طراحی کاور آهنگ

 

طراحی کاور آهنگ با یک تحول اساسی !

تفاوتی ندارد که شما یک خواننده در عرصه موسیقی باشید و یا یک شاعر ، ترانه سرا و حتی تنظیم کننده موسیقی گاها پیش می آید که هرکدام برای معرفی خود به فکر ساخت کاور موزیک و نیازمند آن باشند . اساسا خوانندگان و یا هنرمندان موسیقی برای اینکه بتوانند اثر موسیقی خود را در دید عموم و مخاطبان خاص خود قرار دهند ، نیازمند یک تصویر مناسب از حس و حال اثر خود هستند که از طریق آن با رسیدن به یک درک بصری ، مخاطبان را تشویق و نسبت به محتوای اثر آگاه سازد .

طراحی کاور آهنگ

طراحی کاور آلبوم موسیقی ، چاپ یا انتشار اینترنتی ؟

دو فرم اصلی برای انتشار ترک موسیقی به همراه Cover  آن وجود دارد ، انتشار در فضای مجازی که یکی از رایج ترین روش ها برای شناساندن هر چه بیشتر و بهتر اثر موسیقی به مخاطبان در سال های اخیر بوده است که شما با محدودیت های کمتری در نمایش طرح کاور می توانید به انتشار آن بپردازید . در فرم دوم که یکی از مهمترین و حساس ترین روش های موجود است ، هنرمند میبایست با حساسیت بیشتری به کاور آهنگخود توجه داشته باشد ، چرا که علاوه محدودیت های نمایشی – گرافیکی جهت دریافت مجوز رسمی ، حساسیت را بیش از پیش افزایش می دهد .

طراحی کاور آهنگ

سبک های مختلفی در ساختار موسیقی وجود دارد ، سنتی – پاپ – کلاسیک – رپ و … اگر بخواهیم به صورت دقیق تری به آن ها برای نمایش Cover بپردازیم . تفاوت های نسبتی را میتوان در بین ها آن حس کرد . به طور مثال نمیتوان کاور اهنگ رپ را با یک کاور موزیک دیس لاو یا کاور موزیک پاپ مشابه بدانیم و طراحی آن ها را بر یک اساس انجام دهیم ، چراکه هم از نظر مخاطب و هم از نظر ساختار موسیقی شباهت زیادی با یکدیگر ندارند و در صورت عدم رعایت چنین موضوع مهمی باعث کاهش مخاطب و بیننده شما اثر شما شود .

چرا باید طرح خود را به یک طراح متخصص بسپاریم ؟

روزانه هزاران طرح با موضوع موسیقی در وب سایت های داخلی و خارجی انتشار پیدا می کند ، اگر چه در داخل کشور ، در طراحی های انجام شده تنوع زیادی را شاهد نیستیم حتی با شرایط موجود هم که طرح ها توسط طراحان گرافیک آماده می شوند ، در گوشه و کنار هنرمندانی هستند که توجه خاصی به طرح Cover  خود ندارد و به سادگی از میزان اهمیت این آیتم مهم در انتشار ترک موسیقی خود گذر میکنند .

کاور موزیک چیست ؟

Music Cover ، به زبان ساده Cover  را باید یک پل ارتباطی و راهی برای شناسنامه دارد کردن یک اثر بدانیم . بیاید برای یک بار و یک روز تمام ترک های موسیقی که در سایت های اینترنتی و مراکز فرهنگی منتشر می شوند را بدون تصویر تصور کنید ! .

یکی از راه هایی که مخاطب عام به خرید و یا دانلود یک اثر هنری می پردازد انتقال پیام اثر وسیقی از طریق تصویر گرافیکی می باشد ، حال وقتی این آثار موسیقی را بدون تصویر تصور میکنیم یک نظر منفی و با یک کاهش مخطب شدید مواجه خواهیم شد .

به همین دلیل است که همواره به خواننده محترم توصیه می شود که علاوه بر ساخت یک موسیقی ماندگار به تصویر شناسنامه ای آهنگ خود نگاه ویژه ای داشته باشند .

طراحی کاور آهنگ

عناصر و ویژگی های مهم یک کاور آهنگ تراز اول

  • تصویر مناسب از خواننده ( با رعایت اصول ژست های عکاسی )
  • فضاسازی انحصاری ، با توجه به نیاز طرح و مفهومی که میخواهید به مخاطب انتقال دهید .
  • متن های کوتاه اما با چیدمان دقیق و استاندارد
  • آگاهی نسبتی مخاطب از عوامل اثر و پرهیز از ذکر موارد طولانی
  • ابعاد مناسب جهت انتشار تصویر
  • استفاده از فونت های جذاب و خوانا
  • رنگ بندی استاندارد با توجه به رعایت اصول روانشناسی رنگ ها .
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.