سایز یا ابعاد تراکت

 

بهترین اندازه کاغذ برای چاپ تراكت چیست؟

این سؤالی رايج است که بسیاری از شرکت‌های کوچک به طور مداوم از خودشان میپرسند. هنگامی‌که تراكت می‌سازید، بايد به‌گونه‌ای باشد كه مشتري بخواهد آنرا بردارد و ببرد.

یکی از بزرگترين مزیت‌های تراکت‌های چاپ‌شده، این است که مشتری می‌تواند آن را نزد خود نگه دارد و بعداً سر فرصت به آن نگاهي بياندازد. در ادامه، نگاهی به‌اندازه‌ی کاغذهاي تراكت می‌اندازیم.

سایز یا ابعاد تراکت
اندازه‌های کاغذی که برای ساخت تراکت مناسب هستند:
كاغذ A7

کوچک‌ترین اندازه‌ای كه براي طراحي تراكت پيشنهاد می‌کنیم كاغذ A7 است. ابعاد یک تراكت A7، ۱۰۵ میلیمتر در ۷۴ میلیمتر هستند و با توجه به‌اندازه کوچکشان، تنها براي ترویج يك پیشنهاد و یا به‌عنوان یک ترويج اضافی هنگامی‌که یک مشتری چيزي را در مغازه یا آنلاین خريداري می‌کند، استفاده می‌شوند. به اين دليل كه فضاي محدودي براي نوشتن داريد، هر پیامي در اين تراكت باید کوتاه و صريح باشد

كاغذ A6

یکی از معمول‌ترین اندازه‌های تراكت، کاغذ A6 است که بسيار شبیه به اندازه‌های كاغذ یک کارت‌پستال ۱۴۸ میلیمتردر ۱۰۵ میلیمتر است. بر روی یک تراكت A6 شما فضای بیشتری برای ارائه‌ی پیام خود داريد و این تراکت‌ها به دليل سبك و كوچك بودن، به‌عنوان يك وسیله‌ی ارائه پيام بسيار خوب عمل می‌کنند. همچنین می‌توانید از تراكت A6 برای ارائه یک پیشنهاد ویژه و یا رویداد به یک مشتری که به‌تازگی چیزی را از شما خریداری كرده، استفاده کنید. این یک راه بسیار خوب برای استفاده از تراکت‌ها و فروش بيشتر است

سایز یا ابعاد تراکت

كاغذ A5

كاغذ بعدي A5 است که ۲۱۰ میلیمتر در ۱۴۸ میلیمتر، یکی دیگر از اندازه‌های محبوب برای چاپ تراكت، كه فضاي زيادي برای توضیح پیامتان در اختيارتان می‌گذارد. تراكت A5 یک راه مؤثر براي ارائه پيشنهاد خود به مشتریان است، به اين دليل كه می‌توانید از هر دو طرف صفحه برای ترویج یک محصول، خدمات، رویداد و یا پیشنهاد ویژه استفاده کنید. تراکت‌های A5 برای فروش کالا، نمایشگاه‌های تجاری، قرار دادن آگهی درب منازل و کمپین‌های بازاریابی مستقیم، محبوب هستند. اگر در حال برنامه‌ریزی هر یک از این‌ها براي ماه‌های آینده هستيد، كاغذ A5 را فراموش نكنيد

سایز یا ابعاد تراکت

کاغذ A4

درحالی‌که می‌توانید تراکت‌هایتان را در اندازه A3 چاپ كنيد، A4 آنقدري بزرگ هست كه توسط شرکت‌ها مورداستفاده قرار گيرد. بعدازاین به ابعاد پوستر نزدیک‌تر می‌شوید و اثربخشی تراكتتان شروع به از بين رفتن می‌کند. به یاد داشته باشید، کلید يك تراكت مؤثر اين است که مشتری بخواهد آنرا بردارد و با خود ببرد. چیزی که به‌راحتی در کیف یا جیب آن‌ها جا بگيرد. تراکت‌های A4 معادل (۲۹۷mm X 210MM) فضای کافی برای ايجاد خلاقيت در اختيار شما می‌گذارد، همچنين به شما پلت فرمي براي توضیح همه‌چیز با جزئیات بیشتر می‌دهد. اگر یک محصول و یا خدمات به خصوصي داريد که نیاز به توضیح دارد، پس با استفاده از تراكت A4 خود، مزایای بسیاری را كه مشتریان شما می‌توانند انتظار لذت بردن از آن را داشته باشند، با توضيحاتتان برجسته‌تر كنيد.

سایز یا ابعاد تراکت

كاغذ DL

ورقه‌های DL یک مدل محبوب براي تراكت بوده و ⅓ صفحه A4 هستند که ۲۱۰ میلیمتر در ۹۹ میلیمتر میباشد. ابعاد آن‌ها اين اجازه را می‌دهد كه به‌راحتی در پاکت DL جا شوند و باعث می‌شود یک انتخاب عالی برای کمپین پست مستقیم باشند. همچنین یک مورد مناسب برای در جیب قرار دادن هستند و یک انتخاب خوب برای نمایشگاه‌های تجاري که در آن شما می‌توانید آگهی‌های مختلف DL را در یک پاكت DL قرار داده و دامنه محصولات و خدمات خود را در معرض نمايش بگذاريد

کاغذ مربعي

براي اينكه تراكتتان از یک تراكت استاندارد برجسته‌تر به نظر بيايد، استفاده از یک تراكت مربعي را در نظر بگيريد. ابعاد محبوب در چاپ دیجیتالي ۱۴۰ در ۱۴۰ میلیمتر، ۱۴۸ در ۱۴۸ میلیمتر و ۲۱۰ در ۲۱۰ میلیمتر هستند. باز هم این‌ها می‌توانند برای یک کمپین پست مستقیم، به دليل شکل و اندازه خود، نسبت به پست معمولی زمانی که در صندوق نامه مشتری قرار می‌گیرد برجسته‌تر به نظر بيايند.

سایز یا ابعاد تراکت

اندازه و وزن مناسب كاغذ

تصمیم‌گیری در مورد اندازه کاغذ به اينكه شما به چه قصدي از آن استفاده خواهيد كرد بستگي دارد. آیا قصد داريد تراکت‌هایتان را در بسته‌بندی با فروش آنلاین خود قرار دهيد و یا می‌خواهید يك آگهی برای نمایشگاه تجاری چاپ كنيد؟ به پیام خود فكر كنيد و سپس براي بهترين اندازه‌ای كه می‌تواند اين پيام را به مخاطبانتان برساند، تصميم بگيريد.

جدول سایزهای مرسوم تراکت
نام محصول میلیمتر اینچ
DL Size (1/3 A4) ۹۹×۲۱۰ mm (10×21 cm) ۳-۷/۸×۸-۱/۴ in
تراکت A4 ۲۱۰×۲۹۷ mm (21×30 cm) ۸-۱/۴×۱۱-۳/۴ in
تراکت A5 ۱۴۸×۲۱۰ mm (15×21 cm) ۵-۷/۸×۸-۱/۴ in
تراکت A6 ۱۰۵×۱۴۸ mm (10×15 cm) ۴-۱/۸×۵-۷/۸ in
تراکت A7 ۷۴×۱۰۵ mm (7.5×10 cm) ۲-۷/۸×۴-۱/۸ in

سایز یا ابعاد تراکت

سایز DL چیست؟

اصطلاح DL (تراکت A4) در واقع به اندازه پاکت DL (پاکت ملخی یا اداری) که ابعادش ۱۱۰mm x 220mm میباشد اشاره دارد. بنابراین تراکت DL، در واقع تراکتی است که متناسب با پاکت DL میباشد و داخل پاکت ملخی جا میگیرد. اصطلاح درست برای این تراکت ⅓ از A4 هست که معادل ۹۹mm x 210mm می باشد.

سایز Legal چیست؟

در ایالات متحده و کانادا اندازه مرسوم کاغذ letter size یا برخی مواقع US letter نامیده میشود. این ½۸ اینچ عرض و ۱۱ اینچ طول دارد. اندازه شایع دیگر کاغذ در ایالات متحده آمریکا Legal یا US legal نامیده می شود. ابعاد کاغذ Legal عبارت است از ½۸ اینچ عرض در ۱۴ اینچ طول.

سایز یا ابعاد تراکت

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.