دلایلی برای انتخاب طراحی گرافیک به عنوان شغل

برای ثبت سفارش از ” بنرساز ” روی لینک کلیک کنید.

 

وقتی نوبت به انتخاب شغل می رسد ، یافتن شغلی که بتوانید در آن پیشرفت کنید مهم است. شما به چیزی نیاز ندارید که فقط قبض هایتان را بپردازد ، بلکه به چیزی نیاز دارید که شما را به چالش بکشد تا بتوانید مشکلات پیش روی خود را به روش های جدیدی حل کنید ، جایی که حس روزمرگی نداشته باشید.

 

طراحی گرافیک برای کسانی که چشم انداز درخشانی برای آینده خود مصور شده اند یک انتخاب شگفت انگیز شغلی است. با ورود به شغلی که به طور کامل دیجیتالی است ، می توانید بدون محدودیت در هر جایی کار کنید. با یادگیری مهارت های طراحی گرافیک ، می توانید کار مناسبی در یک شرکت یا دفتر پیدا کنید ، با مشاغل محلی در کار تبلیغات کار کنید ، یا می توانید به صورت مستقل “فریلنسر” ، مشتری های خود را انتخاب کرده و طبق برنامه خود کار کنید.

 

طراحی گرافیک چیست؟

 

طبق گفته انستیتوی هنرهای گرافیکی آمریکا ، طراحی “بهبود ظاهر بصری و عملکرد پیام ها و اطلاعات” است. به طور خاص ، طراحان “از تایپوگرافی ، عکس  و عناصر گرافیکd برای ساخت پیام هایی استفاده می کنند که توجه بینده را به خود جلب می کنند و باعث می شود به معنای آنها فکر کنند و با گذشت زمان در خاطرات باقی می مانند.

 

امروزه طراحان به طور فزاینده ای در حوزه دیجیتال کار می کنند. این بدان معنی است که طراحی گرافیک در اینترنت و برنامه ها ظاهر می شود. طراحی به لطف پذیرش فناوری در طراحی گرافیک به طور فزاینده ای پویا شده است.

 

مکان کار یک طراح گرافیک می تواند کاملاً متفاوت باشد ، با چالش هایی بصورت روزمره ای دست و پنجه نرم می کند که به این معنی است که کار یک طراح همیشه خلاقانه و جالب است. آنها ممکن است در تبلیغات در رسانه های فیزیکی مانند بیلبوردها ، کنار اتوبوس ها یا در مجلات و روزنامه ها کار کنند. طراحان همچنین وب سایت ها و کلیه هویت های تجاری را برای شرکت ها طراحی می کنند که در روی تمام محصولات، و خدمات آنها استفاده خواهد شد.

 

مهارت های طراح

 

طراحان گرافیک به چشمان تیز بین و  قوی نیاز دارند. طرح گرافیکی خوب چشم نواز و از نظر بصری جذاب است.

ترکیب ظریف معنا در طراحی می تواند از طریق رنگ ، گرافیک و فونت حاصل شود.

 

انعتاف پذیری

 

طراحان همچنین باید انعطاف پذیر باشند. اغلب اوقات ، برای درک بهتر آنچه که باید طراحی کنند نیاز به تحقیق درباره یک برند تجاری یا یک کمپین تبلیغاتی ، با مشتریان خواهند داشت. طراحان گرافیک در مورد آنچه میخواهند طراحی کنند به مشتریان خود راهنمایی ارائه می کنند ، اما در بیشتر مواقع باید در محدودیت هایی که مشتری برای آنها ایجاد کرده است کار کنند.

 

تخصص فنی

بعلاوه ، طراحان باید در این زمینه تخصص فنی داشته باشند. آنها معمولاً از برنامه های طراحی گرافیکی مانند Photoshop ، Illustrator و InDesign استفاده می کنند. چنین برنامه هایی به طراح این امکان را می دهد تا سریعتر کار کند.

 

 

خلاقیت

 

همچنین یک طراح گرافیک باید خلاق باشد ، در واقع خلاقیت بزرگترین سرمایه شما به عنوان یک طراح است. خلق طرح های جدید و جذاب و ایجاد یک طرح که بتواند به خوبی پیام درونی خود را برساند به اضافه قابلیت شکستن قوانین طراحی برای حل چالش های روزمره بخشی از مهارت های یک طراح گرافیک است.

 

دلایلی برای انتخاب طراحی گرافیک به عنوان شغل:

 

برای طراح بودن دستمزد دریافت می کنید

 

در قلب کار یک طراح گرافیک روحیه خلاقیت او وجود دارد و وقتی شما یک طراح گرافیک می شوید ، هر روز باید از این روحیه سود ببرید.

یک طراح گرافیک باید خود را با پرسشهای عمیق تری در مورد نحوه بیان پیام در یک طرح به چالش بکشد. شما در استفاده از رنگ ، اشکال و نمادها برای بیان ایده هایی که در قلب هر کارزاری قرار دارند درگیر خواهید شد.

 

در مورد مبلغ دریافتی خود همه چیز به تجربه شما بستگی دارد. سعی کنید با توجه به تجربه خود و استفاده از منابع آگاه و مطمئن مبلغ درستی را در مقابل کاری که انجام میدهید دریافت کنید.

 

 

شما فرصتی برای ایجاد تفاوت دارید

 

هنگامی که شما یک طراح گرافیک هستید ، می توانید درگیر کارهایی با ارزش باشید که در واقع تغییری در جهان ایجاد می کند. شما ممکن است در کمپین های تبلیغاتی دولتی کار کنید که تفاوت زیادی در جامعه ایجاد می کند و مردم را به خون دادن یا استفاده کمتر از سوخت های فسیلی تشویق می کند.

 

در هرجای دنیا می توانید کار کنید

 

روز هایی که طراحان گرافیک فقط می توانستند در یک جای مشخص کار کنند رو به اتمام است. امروزه توانایی کار با نرم افزار فتوشاپ ، لپ تاپ و چند مورد کوچک دیگر تمام چیزی است که یک طراح گرافیک برای شروع و ادامه کار خود به آن نیاز دارد. شما به یک میز یا دفتر گره نخواهید خورد.

 

رئیس خود هستید

 

در دنیای بصری و دیجیتال همیشه تقاضایی برای طراحان گرافیک وجود دارد و شما یک سرمایه ارزشمند برای هر سازمانی هستید. و اگر به دنبال استقرار در محل ثابتی هستید همیشه کاری برای شما وجود دارد اما اگر بخواهید به صورت آزاد کار کنید با انتخاب این شغل می توانید بر زندگی کاری خود کنترل کاملی داشته باشید.

 

فرصت های متنوع

 

جهان بصورت بصری پیش می رود و تقریباً هر بخش و صنعتی برای بیان ویژگی های خود به طراحان گرافیک نیازمند است. شما می توانید برای برند های چند ملیتی مانند اپل ، گوگل یا گوچی کار کنید یا با موسسات خیریه. شما می توانید برای دولت در امور دولتی کار کنید.  حتی بسیاری از بزرگترین سازمانهای جهان که تیم داخلی طراحان خود را دارند  همیشه پذیرای استعدادهای خلاق و جدید هستند.

 

به احساسات و عملکردهای مردم شکل می دهید

 

اگرچه کمپین های تبلیغاتی یا طراحی برنامه ها اغلب زودگذر است و ممکن است یک کمپین فقط برای چند ماه ادامه داشته باشد یا سالی یک بار در بازه زمانی خاصی بازگردد ، اما آنچه باقی می ماند تصوری است که آثار شما درذهن مخاطبان به جای می گذارد. طراحی گرافیک یک هنر است و بهترین هنر طراحی اثری ماندگار در جسم و روح افراد است.

 

هرگز خسته نمی شوید

 

خلاقیتی که در کار شما وجود دارد برای سلامت کلی شما عالی است. خلاقیت با کاهش استرس و اضطراب رابطه مستقیم دارد و حتی می تواند سیستم ایمنی بدن شما را تقویت کند. تبدیل اشتیاق و خلاقیت شما به یک طرح عالی از طریق طراحی گرافیک می تواند فواید گسترده ای بر سلامت جسمی و روحی شما داشته باشد.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.