بهترین فونت های فارسی

بهترین فونت های فارسی کدام اند ؟ برای بنر های تبلیغاتی  مانند ایسنتاگرام بهتر است از کدام فونت ها استفاده کنیم ؟ در این مقاله  با بهترین آنها آشنا خواهی شد.

 

بهترین فونت های فارسی برای طراحی

 

فونت B yekan

یکی از فونت‌های فارسی که طرفداران زیادی در میان طراحان دارد فونت B Yekan است. این فونت ظاهر به روزتری نسبت به سایر فونت‌های مشابه دارد و طراحان مختلف در طراحی‌های خود از آن استفاده می‌کنند.

فونت تحریر

فونت تحریر یکی دیگر از فونت‌های فارسی است که در موقعیت‌های مختلفی استفاده می‌شود. این فونت در ۶ وزن مختلف طراحی شده و پایه و اساس آن خط نسخ است.

فونت B Mitra

اگر با فونت نازنین کار کرده‌ باشید بدون شک از زیبایی آن مطلع هستید. فونت بی میترا شکل اصلاح شده فونت نازنین است. فاصله حروف در فونت میترا کمتر از فونت نازنین است و همین امر زیبایی ویژه‌ای به آن می‌بخشد.

فونت ایران یکان

برای افرادی که با فونت بی‌یکان کار کرده‌اند فونت ایران یکان بسیار جذاب خواهد بود. این فونت هم بر اساس فونت بی‌یکان طراحی شده است و خوانایی بیشتری به ارمغان می‌آورد. بی یکان از بهترین فونت‌ های فارسی برای طراحی است و در طراحی‌های مختلف از آن استفاده می‌شود.

فونت ایران سنس

اگر به دنبال بهترین فونت‌های فارسی برای طراحی هستید، فونت ایران سنس می‌تواند یک گزینه بی‌نظیر دیگری برای‌تان باشد. این فونت اولین فونت فارسی بود که به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار گرفت و خیلی زود توانست جای فونت‌های انگلیسی همچون Tahoma را بگیرد.

فونت شبنم

فونت وزیر از جمله فونت‌های فارسی محبوبی است که به صورت رایگان در اختیار طراحان قرار دارد. اگر به دنبال شکل اصلاح شده فونت وزیر هستید می‌توانید از فونت فارسی شبنم استفاده کنید. این فونت ۵ وزن مختلف دارد و می‌تواند نیازهای شما در تایپوگرافی را به خوبی برآورده کند.

فونت آوینی

گاهی از اوقات در طراحی‌های‌مان مجبوریم به سراغ فونت‌های دست‌نویس برویم. در چنین شرایطی استفاده از فونت آوینی بهترین گزینه است. فونت آوینی در زمره فونت‌های فارسی دست‌نویس قرار دارد و ظاهر زیبایی به طرح‌ها می‌بخشد.

فونت کتاب

اگر در طرح‌هایتان نیاز به فونت‌های کتابی دارید از فونت فارسی کتاب استفاده کنید. این فونت توسط ابوالفضل سيل سپور طراحی شده است و می‌تواند ظاهر فونت‌های کتابی را در طرح‌ها جاری کند.

فونت لاله‌زار

اگرچه برخی از افراد بر این باورند که فونت لاله‌زار در حال منسوخ شدن است اما استفاده درست از آن می‌تواند طرح‌ها را متحول کند.

 

بهترین فونت های فارسی

اگر طراح هستید مطمئنا اولین چالشی که با ان روبه رو می شوید انتخاب فونت برای بنر است . یکی از نکته هایی که می تواند شما را در انتخاب فونت کمک کند  شناخت نوع مخاطب خود است برای طراحی بنر اینستاگرام بهتر است از این فونت ها استفاده کنید تا مخاطب بیشتر جذب بنر شما شود. امیدواریم مقاله بهترین فونت های فارسی برای شما مفید بوده باشد.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.