بنر جذاب و کاربر پسند

 

روش های داشتن یک بنر تبلیغاتی اینترنتی جذاب و مؤثر داریم :

تطابق سایز فایل

پس از انجام کارهای مذکور در مقاله پیشین ، مورد دیگری باقی است که می توان تاثیر و عملکرد بنر را کاملا مخدوش کند و آن سایز فایل نامناسب است . پیشنهاد می شود زمانی که تصمیم به طراحی یک بنر دارید سایز فایل بنر را حداقل در نظر بگیرید . حال ممکن است این سوال پیش روی ذهن شما باشد که دلیل این کار چیست ؟ زیرا بنرها روی وب قرار گرفته و باید تا زمانی که بازدیدکننده می خواهد به صفحه بعد برود فورا بارگذاری شده و به نمایش در آیند . ادر حالی که بنرهایی با سایزهای بزرگ زمان بیشتری برای بارگذاری نیاز دارند . مخاطبان به طور میانگین ۱۰ ثانیه روی هر صفحه وب متوقف می شوند بنابراین بنر باید در این مدت کاملا بارگذاری شود ، در غیر اینصورت تاثیر خود را نخواهد گذاشت .

بنر جذاب و کاربر پسند

جاگیری درست و کامل

جاگیری اشتباه بنر وب نیز مانند سایز نامناسب می تواند تاثیر منفی در میزان اثر بخشی و برقراری ارتباط با بیننده بنر ایجاد کند . این نکته شایان ذکر است که بنر تبلیغاتی شما کجا قرار خواهد گرفت !!  قرار دادن بنر در مکان مناسب به شما این اجازه را می دهد تا به صورت برجسته و کاملا نمایان از روی وبسایتی که روی آن قرار دارند در معرض نمایش قرار گیرند . به این نکته هم باید توجه داشته باشید که بنر وب باید با سایر صفحات وب تناسب و هماهنگی داشته باشد و به خوبی با آنها ترکیب شود .

بنر جذاب و کاربر پسند

افزودن انیمیشن

این موضوع کاملا اثبات شده است که بنرهای متحرک بیش از بنرهای ثابت بیننده را به خود جذب می کنند . بررسی ها نشان می دهد که بنرهای انیمیشنی (بنرهای گیف) بیشتر از بنرهای معمولی کلیک می شوند . بهینه سازی بنرهای انیمیشنی GIF با بالا بردن تعداد رنگ نیز تاثیر بسزایی در افزایش بازدید این نوع بنرها دارد.

 

استفاده از رنگ در طراحی بنر
در طراحی بنرهای وب رنگ می تواند به جذابیت و شفافیت و میزان برقراری ارتباط با بازدیدکنندگان بنر بیفزاید . در بنر می توانید از رنگ ها برای تاکید ، های لایت کردن و راهنمایی کاربران به دکمه call-to-action استفاده کنید.در صورتی که رنگ به خوبی در طراحی ها مورد استفاده قرار نگیرد ، در نوع برقراری ارتباط با کاربران خدشه ایجاد می کند و کاربر را دچار سردرگمی می کند . در واقع مفهوم رنگ ها بسته به نوع فرهنگ ، جنبه های روانشناختی و نگرش و نگاه کاربران ، نوع حرفه و فعالیت افراد و سلایق شخصی متفاوت است . البته باید به یاد داشته باشید که انتخاب رنگ برای بنر های تبلیغاتی به این سادگی نیست که بتوان آنها را تنها بر مینای سلایق شخصی انتخاب و مورد استفاده قرار داد . فرهنگ ، قابلیت خواندن ، روانشناسی رنگ و عوامل دیگر همه و همه باید در هنگام طراحی بنرهای وب در نظر گرفته شوند .

بنر جذاب و کاربر پسند

نتیجه گیری

بنرهای تبلغاتی وب یکی از بهترین ابزارهایی است که هر کمپانی می تواند با کمک آن نام ، محصول و نوع عملکرد و فعالیت خود را روی اینترنت معرفی کند . هر چند ممکن است شما دارنده یکی از کمپانی های برجسته و مشهور دنیا باشید اما داشتن یک بنر وب ارزش این را دارد که با صرف هزینه ای نه چندان زیاد جهانی شوید و راندمان و فروش خود را بالا ببرید. هر چه تعداد افرادی که با شما و کمپانی شما آشنا می شوند بیشتر باشد در نتیجه به مصرف کنندگان محصولات شما افزوده می شود، در نتیجه درآمد و تولید شما نیز به همان نبست افزایش پیدا خواهد کرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.