یک آرم نه برند شما است و نه هویت شما.

طراحی آرم ، طراحی هویت و مارک تجاری همه نقش های مختلفی دارند که در کنار هم ، تصویری قابل درک برای یک کسب و کار یا محصول را تشکیل می دهند.

 

برندینگ، هویت و طراحی لوگو

اخیراً در محیط وب در مورد این موضوع بحث های زیادی شده است ، در مورد اینکه لوگو شما مارک شما نیست.

گرچه این ممکن است درست باشد ، ولی من هیچ توضیحی در مورد تفاوت بین “آرم” ، “هویت” و “آرم” ندیده ام. ولی امیدوارم در این مقاله بتوانم این موضوع را اصلاح کنم.

 

برند چیست؟

نام، عبارت، طرح، نماد یا هر ویژگی دیگریست که مشخص‌کننده خدمات یا فروشنده محصولی خاص باشد

هویت چیست؟ 

جنبه های بصری که بخشی از مارک کلی را تشکیل می دهد.

آرم چیست؟

یک آرم از طریق استفاده از یک علامت یا نماد ، کسب و کار را در ساده ترین شکل خود مشخص می کند.

 

برندینگ چیست؟

نام تجاری مطمئناً یک موضوع سبک نیست انتشارات زیادی بیش از صدها کتاب در مورد این موضوع نوشته اند، اما به طور خلاصه می توانید یک “برند” را به عنوان یک سازمان ، خدمات یا کالایی با “شخصیت” توصیف کنید.

 

که با درک مخاطب شکل میگیرد. همچنین باید اظهار نمود که یک طراح نمی تواند یک بند بسازد فقط مخاطبان می توانند این کار را انجام دهند. یک طراح فقط پایه و اساس برند تجاری را تشکیل می دهد.

 

بسیاری از مردم معتقدند که یک برند تجاری فقط از چند عنصر تشکیل شده است – تعدادی رنگ ، فونت ، یک آرم ، یک شعار و شاید تکه های موسیقی. ولی در واقع ، یک برند بسیار پیچیده تر از آن است که تصور می کنید. ممکن است بگویید که مارک تجاری “تصویری شرکتی” است.

 

برندینگ چیست؟

 

ایده اساسی و مفهوم اصلی در پشت داشتن “تصویر شرکتی” این است که هر کاری که یک شرکت انجام می دهد ، هر آنچه که مالک آن است و هر آنچه تولید می کند باید ارزش ها و اهداف کل تجارت را منعکس کند.

 

قوام این ایده اصلی است که شرکت را تشکیل می دهد ، آن را هدایت می کند ، نشان می دهد برای چه چیزی ایستاده است ، به چه چیزی اعتقاد دارد و چرا وجود دارد. این صرفاً برخی از رنگ ها ، حروف چاپی ، یک آرم و یک شعار نیست!

 

به عنوان مثال ، بیایید به شرکت معروف IT ، اپل نگاه کنیم. اپل به عنوان یک شرکت ، یک فرهنگ سازمانی انسانی و اخلاق شرکتی قوی را دنبال می کند ، این ارزش های کسب و کار در همه کارهایی که انجام می دهند ، از محصولات نوآورانه و تبلیغاتشون گرفته تا خدمات مشتری ، دیده می شود.

 

اپل از لحاظ احساسی یک مارک انسانی است که واقعاً با مردم ارتباط برقرار می کند – هنگامی که مردم محصولات یا خدمات خود را می خرند یا از آنها استفاده می کنند. احساس می کنند بخشی از آن مارک تجاری هستند. این ارتباط عاطفی است که باعث ایجاد نام تجاری آنها می شود – نه صرفاً محصولات آنها و یک آرم به اندازه لقمه.

 

هویت چیست؟

بزرگ ترین قسمت یک “برند” یا “تصویر سازمانی” یک شرکت ، هویت آن است.

 

در بیشتر موارد ، هویت مبتنی بر وسایل بصری مورد استفاده در یک شرکت است که معمولاً در مجموعه ای از دستورالعمل ها جمع می شوند.

این دستورالعمل ها که یک هویت را تشکیل می دهند ، معمولاً نحوه استفاده از هویت را در انواع مختلف رسانه ها ، با استفاده از پالت های رنگی استاندارد، فونت ها ، چیدمان ها ، اندازه گیری ها و موارد دیگر ، مدیریت می کنند.

 

این دستورالعمل ها منسجم بودن هویت شرکت را تضمین می کنند ، که به نوبه خود باعث می شود برند به عنوان یک کل قابل شناسایی باشد.

 

پایه ‌های طراحی هویت برند

همانطور که کیف و عطر شما دو عاملی هستند که هویت شما را می‌سازند، طراحی هویت هم چیزی است که هویت بصری برند شما را می‌سازد.

بی شک طرح های شما تعیین می‌کنند که برند شما چگونه توسط مخاطب درک شود.

در واقع طرح هویت برند شما نشان ‌دهنده کسب و کار شما به عنوان یک برند است.

 

هویت یا “تصویر” یک شرکت در مواردی زیادی خود را نشان می دهد:

  • یک آرم (نماد کل هویت و مارک)
  • کارت ویزیت + پاکت نامه و…
  • اعلامیه ، بروشور ، کتاب ، وب سایت و…
  • محصولات و بسته بندی (محصولات فروخته شده و بسته بندی های موجود در آن)
  • طراحی پوشاک (لباسهایی که توسط کارمندان پوشیده می شوند)
  • علامت گذاری (طراحی داخلی و خارجی)
  • پیام ها و اقدامات (پیام هایی که از طریق حالت های ارتباطی غیر مستقیم یا مستقیم منتقل می شوند)
  • صدا ، بو ، لامسه و…
  • و هر چیزی بصری که نشان دهنده تجارت باشد.

 

همه این موارد یک هویت را تشکیل می دهند و باید از مارک تجاری به عنوان یک کل پشتیبانی کنند. با این حال ، آرم ، هویت و نام تجاری شرکت است که همه در یک علامت قابل شناسایی جمع شده اند. این علامتو نماد کل کسب و کار شماست.

 

آرم “لوگو” چیست؟

 

 

برای اینکه بفهمیم آرم چیست ، ابتدا باید بفهمیم مفهوم آرم چیست.

یک آرم برای شناسایی است.

یک آرم با استفاده از مارک ، پرچم ، نماد یا امضا ، یک شرکت یا محصولی را مشخص می کند. آرم معنی خود را از کیفیت چیزی که نماد آن است ، می گیرد و نه برعکس – آرم برای هویت است ، نه برای توضیح به طور خلاصه ، معنای آرم مهمتر از شکل ظاهری آن است.

 

برای نشان دادن این مفهوم ، مانند افراد به آرم ها فکر کنید. ما ترجیح می دهیم با نامهای خود – مهسا، محسن، شیما – خوانده شویم تا توصیف گیج کننده و فراموش شدنی از خودمان مانند “درختری که همیشه صورتی پوشیده و موهای قهوه ای دارد”.

 

به همین ترتیب ، یک آرم نباید به معنای واقعی کلمه، توصیف آنچه که تجارت انجام می دهد باشد. بلکه باید تجارت را به روشی شناسایی و به یادماندنی کند.

 

در طول تاریخ از آرم، كه نوعی علامت واجد برای تایید هویت است، به عنوان راهی برای ایجاد ارتباط استفاده شده است. برای مثال در دوران پیش از تاریخ انسان ها با کشیدن نقاشی یا کندن سطوح درون غار ها سعی در فهماندن شرایط زندگی خود برای سایرین داشته اند

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.